Okres świąteczny to czas, w którym centra handlowe roją się od ludzi, a żeby kupić prezent dla najbliższych, trzeba poświęcić na to mnóstwo czasu i nieźle się upocić. Pełno jest świecidełek i tandety, a mało konkretów. Ostatnio na fanpage’u Wrocławskich Podróży Kulinarnych Piotr Gładczak zamieścił post, który rozjuszył jego czytelników. Zapytał ich o najgorsze prezenty świąteczne jakie dostali i jakich nigdy dostać by nie chcieli. Ludzie opowiadali o nietrafionych zestawach kosmetyków, czekoladopodobnych słodyczach i sprzętach kuchennych – pisze Pola Janus.


Co więc kupić rodzinie i znajomym na święta, aby sprawić im przyjemność i jednocześnie nie zbankrutować? Przygotowałam dla was listę najlepszych, według mnie, propozycji w różnych wariantach cenowych i dla każdej płci.

DLA PAŃ:

 zdjecie1

Kosmetyki i produkty do pielęgnacji to najlepszy pomysł na prezent dla kobiet. Jeśli nie wiecie o czym marzą wasze mamy, siostry czy dziewczyny, postawcie na klasyczne palety cieni do powiek lub pomadki nude. A dla tych, które uwielbiają zapachy – polecam świece, kominki i woski.

DLA PANÓW:

zdjecie2pasted-imageKiedy nie macie pomysłu na prezent dla taty czy chłopaka – wybierzcie coś z podstaw męskiej garderoby. Koszule, skarpety czy szale, to rzeczy, których mężczyźnie nigdy nie powinno zabraknąć w szafie. A jeśli nie chcecie kupować ubrań, książki (oczywiście o tematyce zgodnej z zainteresowaniami obdarowywanego) załatwią sprawę.

Autor | Pola Janus