Miłośnicy zakupów znów ucierpią. Od nowego 2019 roku już tylko jedna niedziela – ostatnia w miesiącu – pozostanie handlowa. Przez inne tygodnie będziemy oglądać tylko witryny sklepowe.

Nastąpiło poruszenie kiedy ludzie wybrali się do sklepów 6 stycznia, a tutaj wszystko zamknięte. Jak to? Przecież zgodnie z ustawą o zakazie handlu z 2018 roku powinna to być niedziela handlowa. Można tłumaczyć, że było to święto Trzech Króli, wolne od pracy. Jednak to nie wszystko. Od nowego roku weszły w życie nowe zasady dotyczące zakazu handlu w niedzielę. Pozostała nam tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu – ostatnia, tak będzie przez cały 2019 rok, ale uwaga, dobre i to.

Już od następnego 2020 roku żadna niedziela nie będzie handlowa. Zróbmy zatem zapasy w sobotę, a najlepiej nawet w piątek, bo jak w niedzielę zabraknie nam soli, to na ratunek może przyjść jedynie sąsiad. Póki co nie wiadomo nic na temat sklepu Żabka, który pozostaje również placówką pocztową, można się zatem domyślić, że w razie kryzysu będzie można tam zrobić zakupy.

Rozkład handlowych niedziel na najbliższe cztery tygodnie:

13 stycznia – bez handlu
20 stycznia – bez handlu
27 stycznia – handlowa
3 lutego – bez handlu


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcie: pxhere.com