Jeśli jeszcze nie masz ochoty na słuchanie Last Christmas, All I Want For Christmas, albo czegoś innego, co w tytule ma Christmas  i nie czujesz tej świątecznej euforii (bo kto by ją czuł w połowie listopada) to specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poniższe propozycje – pisze Paulina Rytych.

Na naszej liście znalazły się ostatnie wydania i muzyczne premiery nadchodzących tygodni.

 

The Rolling Stones – Blue&Lonesome

premiera: 2 grudnia 2016

To ich pierwszy studyjny album od ponad 10 lat. Blue&Lonesome ma być powrotem do korzeni zespołu. Trzydniowa sesja nagraniowa odbyła się w grudniu zeszłego roku w zachodnim Londynie. Na płycie będziemy mogli usłyszeć Erica Claptona, który podobno przebywał w studio obok w tym samych czasie. Clapton pojawi się w dwóch spośród 12 utworów z repertuaru Jimmy’ego Reeda, Williego Dixona, Eddiego Taylora, Little Waltera i Howlin’ Wolfa.

 

Sting – 57th&9th

premiera: 11 listopada 2016

Płytę promuje singiel I Can’t Stop Thinking About You (posłuchaj tutaj). To 12. solowy album Stinga. Płyta powstała w cztery miesiące, a swój tytuł wzięła od skrzyżowania, które Sting codziennie mijał w drodze do studia nagraniowego. Stonesi wracają do bluesa, a Sting do gitarowego rocka. Na krążku znajdzie się m.in. utwór „50.000”, w którym muzyk składa hołd zmarłym w ostatnich miesiącach gwiazdom, na czele z Davidem Bowie.

Znalezione obrazy dla zapytania sting 57th 9th

 

Metallica – Hardwired… To Self Destruct

premiera: 18 listopada 2016

Po ponad 110 milionach sprzedanych płyt na całym świecie, Metallica powraca z 10 studyjnym albumem Hardwired… To Self Destruct. Pierwszym singlem z krążka został utwór Hardwired(posłuchaj tutaj). Album będzie miał formę dwupłytową i znajdzie się na nim dwanaście premierowych utworów. – Jest to muzyka, która sprawia wiele frajdy, ale jest też bardzo wymagająca. Może to być nieco złożone, ale są to mocne melodie. Czuję, że dojrzeliśmy we właściwy sposób jako kapela. Na przestrzeni lat mieliśmy sporo artystycznych wyzwań i z biegiem czasu sobie z tym poradziliśmy – powiedział Robert Trujillo, basista zespołu.

Znalezione obrazy dla zapytania metallica hardwired to self destruct

 

Bruno Mars – 24K Magic

premiera: 18 listopada 2016

Po czterech latach od wydania „Unorthodox Jukebox” fani Bruno Marsa doczekają się wreszcie nowej płyty. Tytułowa piosenka 24K Magic  wraz z teledyskiem już trafiła do sieci (posłuchaj tutaj). – Możecie nazywać tę piosenkę pierwszym singlem z mojej nowej płyty, ja nazywam ją zaproszeniem na imprezę – skomentował muzyk.

Znalezione obrazy dla zapytania 24 million bruno mars

Autor | Paulina Rytych