W najbliższym tygodniu kina przygotowały się na wizyty wszystkich tych, którzy mają dość przesłodzonych romansów i łzawych dramatów. Tym razem bowiem króluje akcja, psychologia i… jeszcze raz akcja. 

Już 15 marca zacznie się tydzień pełen nie tylko akcji, czy dramatów psychologicznych ale i… Polski. W ten piątek bowiem aż dwa filmy pochodzą spod rąk naszych rodzimych reżyserów. Dlatego też usiądźcie wygodnie w kinowych fotelach i przygotujcie się na to, co zgotowali nam nasi rodacy.

Kurier (Multikino, Cinema City)

Jan Nowak-Jeziorański (Philippe Tłokiński) to mężczyzna, który za czasów II Wojny Światowej pełnił rolę kuriera Armii Krajowej. Nie jest to jednak kolejna wykreowana przez scenarzystę postać, tylko prawdziwa osoba, której losy decydowały o losie nie tylko Polski, ale i całej wojny. Kurier jednakjak wynika z oficjalnych zapowiedzi, wcale nie ma być typową, biograficzną produkcją, a sensacyjno-przygodową historią szpiegowską, która jedynie bazuje na prawdziwych wydarzeniach.  W końcu,  jak to mówią, życie pisze najlepsze scenariusze.

Monument (Nowe Horyzonty)

Wyobraźcie sobie menadżerkę z piekła rodem. Taką, która jest nie tylko despotyczna, ale również zwyczajnie okrutna. Co więcej, menadżerkę, od której nie będziecie mogli uciec, bo czas i przestrzeń na terenie waszego miejsca pracy są pojęciami zupełnie względnymi. Właśnie w takie miejsce trafia grupka młodych studentów. Ludzi, którzy pomału zaczną tracić całe swoje człowieczeństwo…

Przemytnik (Cinema City)

Earl Stone (Clint Eastwood) to ponad 80 letni staruszek, którego zadłużona firma ma zostać przejęta przez bank. Niestety mężczyzna nie ma za co spłacić wierzycieli, ani żadnej rodziny, do której mógłby się zwrócić z pomocą. Dlatego kiedy otrzymuje ofertę dobrze płatnej pracy zgadza się bez wahania. W ten sposób nieświadomy zagrożenia staruszek zostaje kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu. Kurierem na tyle dobrym, że pewnego dnia dostaje również pomocnika…

Wszyscy wiedzą (Cinema City, Multikino, Nowe Horyzonty)

Hiszpania. Małe miasteczko. Wesele siostry. No i Paco (Javier Bardem), przystojny mężczyzna, będący zarazem jej pierwszą miłością. Wydawać by się mogło, że w życiu Laury (Penélope Cruz) szykowała się prawdziwa komedia romantyczna. Niestety zamiast wszechobecnej słodyczy czekał na nią prawdziwy dramat. Jedna z jej dwóch córek, nastoletnia Irene (Carla Campra) znika gdzieś w trakcie przyjęcia, a cała rodzina rusza na poszukiwania. Jakie tajemnice uda im się odkryć…?

High Life (Helios)

Czasem los przynosi nam rzeczy, których zupełnie nie chcemy, ale ich obecność zupełnie zmienia nasze życie. Dla Monty’ego (Robert Pattison), jednego ze skazańców, których wysłano w kosmos na niekończącą się misję, takim „czymś” jest jego córka Willow. Dziewczynka przyszła na świat już na statku. Jej matką była Boyse (Mia Goth), zapłodniona za pomocą spermy Monty’ego, pobranej od niego wbrew jego woli. Mimo to mała okazuje się być dla niego ważnym, bo po jakimś czasie jedynym towarzyszem podróży. Towarzyszem, który pokazuje mu, czym tak naprawdę jest miłość.


Autorka: Marta Ziółkowska
Źródło zdjęć: Instagram