Zbliża się Dzień Kobiet, a jak to zwykle bywa w takie święta, większość mężczyzn musi pomyśleć, co by tu dać w prezencie swoim matkom, córkom, koleżankom z pracy i oczywiście swoim wybrankom serca. W tym roku może jednak zamiast zwykłego kwiatka lepiej będzie zainwestować… w bilety do kina?

W Dzień Kobiet będziemy mieli cały wachlarz premier do wyboru, dzięki czemu większość osób znajdzie w nich coś dla siebie. Znajdzie się nawet polska komedia romantyczna, w sam raz na spędzenie romantycznego wieczoru albo film o superbohaterce, bo przecież każda kobieta po części nią jest.

Kapitan Marvel (Multikino, Helios, IMAX, Cinema City)

Kto interesuje się uniwersum Marvela, albo przynajmniej oglądał Wojnę Bez Granic wiedział, że ta bohaterka musiała się w końcu pojawić. No i jest! I to na doddatek w Dzień Kobiet. Zresztą nic dziwnego, że to właśnie taką datę wybrano na premierę filmu o nowej super bohaterce z tego uniwersum. Jak by nie było… jest ona jedyną nadzieją dla całego świata Marvela. Szczególnie, że jest najpotężniejszą z jego bohaterek.

Całe szczęście (Cinema City, Multikino)

Kolejna polska komedia w sam raz na wspólne wyjście do kina w Dzień Kobiet. Historia opowiada o Robercie, muzyku, grającym w orkiestrze symfonicznej, który bez pamięci zakochuje się w Marcie – pełnej energii, popularnej gwieździe fitness. Los połączył ich pomimo różnic. Pytanie tylko, czy uda im się jakoś to pogodzić i odnaleźć wspólne szczęście.

Szczęśliwy Lazzaro ( Helios)

Wyobraźcie sobie chłopaka z małej sycylijskiej wsi. Ale nie takiej zwykłej, tylko takiej, którą bezlitośnie wykorzystuje baronowa Alfonsina De Luna (Nicoletta Braschi) i jej ekonom. Wydaje się, że w takim mieście nie może powstać nic dobrego, a już na pewno coś takiego nie dałoby rady tam przetrwać. I coś w tym jest. Lazzaro (Adriano Tardiolo) bowiem jest wcieleniem najczystszej dobroci. Dlatego też łatwo go wykorzystać… szczególnie jeśli się jest synem samej baronowej, a on zupełnie nie zdaje sobie sprawy z twoich zamiarów.

To właśnie życie (Nowe Horyzonty)

Jest to opowieść o pewnej, poznaczonej tragediami rodzinie z Nowego Jorku, która w wielu sytuacjach bardzo chciałaby móc cofnąć czas. Co by się jednak stało, gdyby to było możliwe…? Gdyby rodzice się nie spotkali, gdyby nie doszło do wypadku, czy gdyby ktoś w porę zauważył nadjeżdżający autobus?

Robaczki z Zaginionej Dżungli (Helios, Nowe Horyzonty, Cinema City) 

Na koniec, jak zwykle, coś dla dzieci. Tym razem będzie to opowieść stara, jak świat. Zwierzątko, w tym wypadku mała biedroneczka, została „porwana”, to jest uwięziona w tekturowym pudle, i wywieziona w nieznane sobie miejsce. Jej tata od razu wyrusza na poszukiwana. Okazuje się, że biedronka całkiem nieźle radzi sobie nawet bez niego. W nowym miejscu znajduje sobie całe grono przyjaciół… problem w tym, że jej Gwadelupom zagraża inwestor, planujący wycinkę dżungli. I czy robaczki mogą coś z tym zrobić?


Autorka: Marta Ziółkowska
Zdjęcie: Instagram