Pewnie wszystkie fanki mody ucieszy fakt, że Zara w Magnolia Park otworzyła się już po remoncie. Zarazem wita nas na swojej prawie dwa razy większej powierzchni, a to oznacza dwa razy więcej możliwości i dwa razy większe zakupowe szaleństwo.

Zara to obecnie jedna z najbardziej popularnych sieciówek odzieżowych. W Magnolia Park postanowiono wykorzystać ten potencjał i powiększyć oraz odświeżyć salon. Sklep działa już w nowej odsłonie, a jakie wprowadzono zmiany?

Przede wszystkim obecnie Zara zajmuje cztery duże lokale – dwa na parterze (dział kobiecy i męski) i dwa na poziomie 1 (dział TRF i dziecięcy). Daje to łącznie ponad 3000 metrów kwadratowych. W ten sposób, salon w Magnolii stał się jednym z największych tej marki na Dolnym Śląsku. Jak zdradza nam pracownik Zary, ta przebudowa była osiągalna, po prostu dzięki możliwości logistycznej, jaka pojawiła się w tym centrum handlowym. Dodaje też, że oczywiście większa powierzchnia sklepowa, łączy się ze znacznym zwiększeniem asortymentu.

Sklep zyskał również w ten sposób na przejrzystości, a ubrania i akcesoria są estetycznie porozkładane na wystawkach. Lecz w całym przedsięwzięciu nie chodzi tylko o uwydatnienie piękna ubrań, ale co ciekawe, także o ekologię. Po remoncie zużycie energii elektrycznej w Zarze w Magnolia Park jest o 20% niższe. Natomiast zużycie wody zmniejszyło się o 40%. Jedyną niedogodnością w salonie są ruchome schody, ponieważ te jadące na górę znajdują się po lewej stronie, co jest widocznie mylące dla klientów.

Należy również nadmienić, że to kolejna zmiana w Magnolii powstała za sprawą grupy Inditex. Wcześniej tego roku powiększyła swój sklep Oysho oraz otworzyła punkt Zara Home.


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcia: Oliwia Rybiałek