Jedna z nich to szalona hipiska, która maluje abstrakcyjne obrazy, ratuje zagrożone gatunki i panicznie boi się autostrady. Druga to zawsze elegancka emerytowana bizneswoman, popijająca nieustannie martini (koniecznie z dwoma oliwkami). Poznajcie Grace i Frankie. Razem tworzą wybuchowy duet.

Grace i Frankie to serial stworzony przez Martę Kauffman i Howarda J. Morrisa. Wyprodukowany został przez Skydance Productions, a emitowany jest na platformie Netflix od 2015 roku, kiedy to miała miejsce premiera pierwszego odcinka. Obecnie wszystkich sezonów jest pięć – każdy po trzynaście epizodów. W styczniu br. ogłoszono, że rozpoczęły się prace nad szóstą odsłoną tego komediowego serialu, która światło dzienne ujrzy w 2020 roku. Zatem jeśli ktoś jeszcze nie widział Grace i Frankie, to do tego czasu zdąży nadrobić braki.

W kobiecym ciele, młody duch

Serial opowiada o dwóch kobietach po siedemdziesiątce, które, lekko to ujmując, za sobą nie przepadają. Jednak pewnego dnia podczas kolacji ich mężowie – Robert (Martin Sheen) i Sol (Sam Waterstone) – będący wspólnikami i partnerami w kancelarii zajmującej się rozwodami, oznajmiają im, że od dwudziestu lat są w sobie zakochani i teraz, kiedy to legalne, planują się pobrać. W zaistniałej sytuacji Grace (Jane Fonda) i Frankie (Lily Tomlin) postanawiają zamieszkać razem w domu przy plaży. To ryzykowne posunięcie, ponieważ ich charaktery są skrajnie różne. Frankie to popalająca trawkę miłośniczka natury, natomiast Grace jest pracoholiczką, nadmiernie dbającą o urodę. Kobiety postanawiają jednak wspierać się w tych trudnych chwilach. Z biegiem czasu zakładają nawet wspólny biznes. Z niechęci rodzi się prawdziwa przyjaźń, choć okraszona oczywiście wieloma nieporozumieniami i sprzeczkami.

Grace i Frankie to idealny serial, by rozchmurzyć się w gorszy dzień. Dawki humoru, którą serwują nam główni bohaterowie, nigdy nie jest dość. Choć akcja może nie porywa swoją wartkością, to powoli porusza się swoim tempem do przodu, a my jako widzowie, chcemy wiedzieć, jak rozwiąże się ten czy inny wątek. Grace i Frankie oraz Robert i Sol to oryginalne postacie – każda z nich jest zbudowana na swój własny wyjątkowy sposób. Pikanterii w całej historii dodają także ich dzieci, które również zmagają się ze swoimi problemami. Odcinki tego komediowego serialu są pełne przekleństw, absurdalnych sytuacji i za to je uwielbiamy. Przede wszystkim jednak przesłaniem Grace i Frankie zdaje się być propagowanie tolerancji, akceptacji oraz bezwarunkowej miłości i przyjaźni.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Anybody else got that Friday feeling? What are you Friday night plans? 💃 #graceandfrankie

Post udostępniony przez Grace and Frankie (@graceandfrankieclips)


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: instagram