Już w sobotę 27 kwietnia po raz pierwszy w historii Hala Globus w Lublinie ugości wojowników największej federacji MMA w Polsce. Karta walk zawiera osiem ciekawie zapowiadających się pojedynków. Stawką walki wieczoru będzie tymczasowy pas mistrzowski wagi piórkowej i to właśnie to starcie ma być wisienką na krwawym, lubelskim torcie.


1. Sebastian Przybysz (4-2) vs Bogdan Barbu (14-9) – waga kogucia do 61,2 kg

Pochodzący z Trójmiasta Polak stoczy swą trzecią walkę w KSW. Najpierw na KSW 44 znokautował Dawida Gralkę (6-3), lecz podczas KSW 46 przegrał na punkty z Antunem Raciciem (22-8-1). Na jego drodze do poprawienia rekordu stanie groźny Rumun, który ma za sobą walki choćby w ACB, a na ostatnich siedem walk wygrał aż sześć.

Typ: Przybysz


2. Hubert Szymajda (8-2) vs Shamil Musaev (11-0) – waga lekka do 70 kg

Walka debiutantów w oktagonie KSW. Obaj z pewnością będą chcieli efektownie przedstawić się szerokiej widowni tej federacji. Szymajda jest na fali dwóch zwycięstw z rzędu. Natomiast jego rywal nie walczył nigdy poza rodzimą Rosją. Nie zmienia to faktu, że wciąż pozostaje niepokonany, a osiem z jedenastu wygranych walk kończył przed czasem

Typ: Musaev


3. Cezary Kęsik (8-0) vs Jakub Kamieniarz (7-5) – waga średnia do 83,9 kg

Niepokonany Kęsik to duży talent polskiego MMA. Posiadający potężne uderzenie puławianin aż sześć z ośmiu dotychczasowych walk kończył poprzez ciosy pięściami. Jego bardziej doświadczony rywal lepiej radzi sobie z kolei w parterze, o czym świadczy fakt, że swe trzy ostatnie walki kończył trzema różnymi dźwigniami. To jeden z tych przypadków, gdy mało imponujący rekord, równie niewiele mówi o umiejętnościach zawodnika, a te utytułowany na scenie amatorskiej Kamieniarz ma całkiem spore.

Typ: Kęsik


4. Michał Michalski (6-4) vs Savo „Hitman” Lazic (10-4) – waga półśrednia do 77 kg

Tutaj właśnie w ostatniej chwili nastąpiła zmiana. Wrocławianin Michalski dla którego po dwóch porażkach z rzędu ta walka jest z gatunku „być albo nie być” w KSW miał zmierzyć się z Czarnogórcem Milosem Janiciciem (11-2). Jednakże z uwagi na kontuzję rywala jego nowym przeciwnikiem został inny zawodnik z tego bałkańskiego kraju Savo Lazic. „Hitman” jak dotychczas przyzwoicie radził sobie na Bałkanach, lecz jeśli Michalski chce udowodnić, że w KSW nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, powinien pokonać takiego rywala.

Typ: Michalski


5. Filip Wolański (11-3) vs Filip Pejić (13-2-2) – waga piórkowa do 65,8 kg

Ostatnia porażka Wolańskiego z Danielem Torresem (7-4) na KSW 44 była z pewnością sporym rozczarowaniem dla 27-latka. Jego bilans w tej federacji wynosi obecnie 2-2, a na drodze powrotu na zwycięską ścieżkę stanie mu uznawany za najlepszego zawodnika wagi piórkowej w Chorwacji Filip Pejić. Chorwat większość zwycięskich walk kończy nokautami (aż 8 z 13), a także ma na koncie, przegraną, ale jednak, walkę w UFC (jego rywalem był wtedy inny Polak – Damian Stasiak (11-6)). Silny cios Pejicia w połączeniu z widowiskowym stylem Wolańskiego daje walkę, która może „skraść show”.

Typ: Wolański


6. Gracjan Szadziński (8-2) vs Marian Ziółkowski (20-7-1-1NC) – waga lekka do 70 kg

Dwaj topowi polscy zawodnicy zmierzą się ze sobą w niezwykle interesującym starciu, a zwycięstwo przybliży jednego z nich do walki o pas z Mateuszem Gamrotem (15-0). Szadziński po porażce z Kamilem Szymuszowskim (16-6) wykorzystał kolejną szansę od KSW pokonując Macieja Kazieczkę (5-1), a potem brutalnie nokautując Paula Redmonda (15-7). Doświadczony Ziółkowski z kolei na KSW 46 nie dał szans Grzegorzowi Szulakowskiemu (9-3) potwierdzając swoją klasę i wysoką pozycję w rankingu polskich „lekkich”. Obaj wciąż mają kibicom coś do udowodnienia i ta walka jest znakomitą okazją, by to uczynić.

Typ: Ziółkowski

https://platform.twitter.com/widgets.js


7. Łukasz „Juras” Jurkowski (16-11) vs Stjepan Bekavac (19-9) – waga półciężka do 93 kg

Jurkowski to bezsprzecznie legenda KSW. Po ponad sześcioletniej przerwie „Juras” powrócił na KSW 39 pokonując Rameau Sokoudjou (19-18), lecz na KSW 42 kontuzja mostka stała się przyczyną jego porażki przed czasem z Martinem Zawadą (28-15-1). Ciężko uwierzyć by Polak wspiął się z powrotem na dawny poziom, ale być może walka z Bekavacem zamknie usta niedowiarkom. Warto dodać, że starcie z doświadczonym Chorwatem jest dla Jurkowskiego okazją do rewanżu za porażkę przez nokaut, którą „Stipe” zafundował mu ponad 13 lat temu.

Typ: Bekavac

https://platform.twitter.com/widgets.js

https://platform.twitter.com/widgets.js


8. Roman Szymański (11-4) vs Salahdine Parnasse (12-0-1) – walka o tymczasowe mistrzostwo KSW wagi piórkowej do 65,1 kg

Łukasz Rajewski (8-5), Artur Sowiński (19-10) i Marcin Wrzosek (14-5). To nazwiska zawodników, których w KSW dotychczas pokonywał Parnasse. 21-letni Francuz uważany jest za ogromny talent, który ma potencjał na podbicie nie tylko polskiego, ale i światowego MMA. Udowodnił już, że jego siła dorównuje jego wytrzymałości i szybkości. Zatrzymać go spróbuje polski talent Roman Szymański, który po ciężkim, pięciorundowym boju zwyciężył Daniela Torresa. To właśnie doświadczenie w walce na 5 rund może pomóc Polakowi wykoleić pędzący pociąg o nazwie „Salahdine Parnasse”.

Typ: Parnasse

https://platform.twitter.com/widgets.js


 

Gala odbędzie się 27 kwietnia w Hali Globus w Lublinie. Tym razem za obejrzenie wydarzenia nie trzeba płacić, gdyż będzie transmitowane w otwartych kanałach Polsat i Polsat Sport. Startuje ona o godzinie 20:00.

 


Autor: Bartosz Królikowski
Zdjęcie: Instagram