Z góry uprzedzam, że staram się niczego nie zaspoilować (choć to trudne nie widząc jeszcze odcinka – nie pytajcie, po prostu oglądamy sobie z lubą od początku ciągiem całą serię), ale sam spoilerów nie uniknąłem, więc nie wiadomo jak to wyjdzie.

Na ten moment czekał każdy fan serialu i sagi. Miała to być najdłuższa scena batalistyczna w historii… No właśnie: filmów? Seriali? Kinematografii? No generalnie najdłuższa bitwa do obejrzenia na ekranie.

Ciemność, ciemność widzę!

Z tych spoilerów, które i tak do mnie dotarły wiem jedno: ci, którzy widzieli ten odcinek i ci, którzy nie widzieli, w gruncie rzeczy widzieli tyle samo. 😀
Nie będę nawet pisał o tym jak można zrobić coś takiego fanom, nawet nie serialu czy sagi, ale batalistyki. Hypetrain tutaj nie hamował nawet przez moment i nie wyhamował przed stacją o nazwie: Rzeczywiście zadowolić fanów.

A wystarczyło

Właśnie, wystarczyło dać fanom mięso, zamiast rzeczywiście odzwierciedlać noc, która jest ciemna i pełna strachu. Wystarczyło tylko dodać jakiś durny filtr, albo inaczej poreżyserować światłem. Tymczasem mamy dźwięki walki w totalnej ciemności, co oznacza… OSZCZĘDNOŚCI w budżecie odcinka! A wiecie, jeśli można pobić jakieś rekordy po taniości, to czemu nie?


Autor: Patryk Rudnicki
Zdjęcie: screen, hbogo.pl