W żenadzie często używam zwrotu, że w Polsce jak w lesie. Wiecie co? Ten zwrot chyba nigdy się nie zdezaktualizuje. Mamy u nas w kraju dziwną tendencję, żeby wszystko robić po swojemu. Generalnie efekt jest w większości sytuacji taki sam.

A Star is Born  to hit, który zawojował zarówno ekrany, jak i rozgłośnie za sprawą utworu ShallowScena, w której Bradley Cooper wciąga Lady Gagę na scenę, by z nim zaśpiewała, stanie się na pewno jedną z tych kanonicznych scen, które wspominać będzie się długo.

Shalalalalaiksde

Skoro, jak napisałem wyżej, musimy wszystko zrobić po swojemu, a robimy to tak, jak robimy, to Shallow padło naszą ofiarą. Wiecie, w innych krajach wysyłają ludzi w kosmos, planują kolonizację innych planet, a my nie potrafimy nawet zrobić studzienki równo z drogą czy chodnikiem. A no i nie potrafimy w Shallow.

Czelendżuj mnie to śpiewanie

Pytanie na Śniadanie, bo ten program to główny sprawca żeżuncji, rzucił wyzwanie Maryli Rodowicz, by zaśpiewała wspominany wyżej utwór. Na kompana w tej przygodzie wybrała sobie Dawida Kwiatkowskiego i cóż… efekt, nawet jeśli go nie znacie, jest łatwy do przewidzenia.

Przez ogromny szacunek dla twórczości Maryli Rodowicz oglądanie tego wykonu boli bardziej. Jeszcze więcej dokłada do tego aktorstwo piosenkarki, które ociera się o poziom z Trudnych Spraw i innych produkcji paradokumentalnych.


Autor: Patryk Rudnicki
Zdjęcie: handmade memuch ze screena z YouTube’a