Już w najbliższy piątek najwyższy budynek we Wrocławiu będzie mienić się na zielono. To efekt akcji towarzyszącej biciu Zielonego Rekordu Polski w sadzeniu drzew. Z tej okazji w parku przy ulicy Turystycznej pojawi się też 200 sadzonek. 

W ubiegłym roku posadzono ponad 3300 młodych drzew na terenie całego kraju. W tym roku organizatorzy liczą na pobicie rekordu. Ich zapał jest uzasadniony fatalnym stanem powietrza w całym kraju. W lutym 2018 roku w rankingu AirVisual Wrocław wyprzedził miasta z całego świata (m.in. Pekin czy Delhi, dotychczasowe stolice smogu) pod względem poziomu zanieczyszczeń.

Z tego powodu do akcji przyłączają się zarządcy Sky Tower. Charakterystyczny wieżowiec w piątek, 27 kwietnia, oświetlony zostanie zielonymi lampami. Od godzin wieczornych do północy będzie można zobaczyć budynek w niecodziennych barwach. Jak przekazała Gazecie Wyborczej Dorota Żmiejko, manager ds. marketingu Sky Tower:

– Sky Tower bardzo chętnie dołącza do tego typu inicjatyw. Wierzymy, że tym symbolicznym działaniem, jakim jest zapalenie zielonego światła, zwrócimy uwagę wrocławian na przyrodę oraz jej wpływ na jakość naszego życia.

Dla tych, którzy sami chcieliby przyłożyć rękę do zazieleniania Wrocławia, na Oporowie szykowane jest wydarzenie. W ramach WROśnij we WROcław w sobotę 28 kwietnia zasadzonych zostanie 200 drzew. Park przy ulicy Turystycznej i Awicenny od 11 do 17 zamieni się w wielki rodzinny piknik. Poza sadzeniem drzew będą czekać między innymi pokazy kung-fu, warsztaty lepienia z gliny, pokazy taneczne czy indiańska wioska Tipi Town.

Do parku najbliżej będzie z pętli Oporów, potem przez Jordanowską i Harcerską

Autor: Michał Mielnik
Zdjęcia: Ola Sopuch, materiały