Zespół przegrał z trzecią drużyną słowackiej ekstraklasy – MFK Ruzomberok 1:2. Spotkanie było ostatnim sprawdzianem przed wyjazdem na zgrupowanie do Słowenii.

Przeciwnikiem Śląska Wrocław w drugim meczu kontrolnym była drużyna słowackiej ekstraklasy – MFK Ruzomberok. Na papierze przeciwnik silniejszy, bardziej wymagający, niż poprzedni rywal wrocławian. W zakończonych niedawno rozgrywkach słowacka drużyna zakończyła sezon na 3. miejscu. W środowym sparingu drużyna MFK Ruzomberok zmierzyła się z innym polskim zespołem – Jagiellonią Białystok. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem białostoczan 2:1.

Mecz z Ruzomberokiem był ostatnią szansą dla zawodników Śląska, aby pokazać się z dobrej strony przed zgrupowaniem w Słowenii. Przed meczem wiadomym było, że na boisku zabraknie dwóch nowo sprowadzonych piłkarzy – Israela Puerto oraz Erika Exposito. Szansę debiutu od pierwszych minut spotkania otrzymał od trenera Vitezslava Lavicki chorwacki obrońca – Dino Stiglec.

Pierwsze minuty spotkania należały do piłkarzy Śląska, którzy już w 6. minucie objęli prowadzenie. Bramkę po zamieszaniu w polu karnym zdobył Daniel Szczepan, który skutecznie dobił odbitą przez bramkarza piłkę. Kolejne minuty spotkania przebiegały spokojnie. Obydwie drużyny skupiały się na składnym konstruowaniu akcji. Pomimo spokojnej gry, można było odnieść wrażenie, że delikatna przewaga była po stronie WKS-u. W 25. minucie pierwszą dobrą okazję mieli piłkarze Ruzomberoka, lecz świetną obroną w sytuacji sam na sam popisał się Daniel Kajzer. Pod koniec pierwszej połowy, kolejne szansę miał Szczepan, lecz strzały napastnika skutecznie bronił Ivan Krajcirik. W pierwszej połowie spotkania dobrze funkcjonowała gra na skrzydłach, przez które piłkarze Śląska Wrocław przeprowadzali większość składnych akcji. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, a w dalszym ciągu to wrocławianie wydawali się być lepszym zespołem.

W drugiej połowie spotkania trener Lavicka dał szansę gry młodym zawodnikom. Jedynym doświadczonym piłkarzem był Mariusz Pawelec. Od początku drugiej połowy brakowało skuteczności. Obydwie drużyny nie potrafiły zbudować składnej akcji, podania często kończyły się stratą, z których niewiele wynikało. Młodzi piłkarze Śląska Wrocław na początku drugiej połowy wyglądali przyzwoicie. Niestety często brakowało wykończenia akcji. Szansę na zdobycie gola po błędzie goalkeepera słowackiej drużyny miał Adrian Łyszczarz. Niestety niecelny strzał obok bramki nie mógł stworzyć zagrożenia. W 72.  minucie, Słowacy dopięli swego. Bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnym strzałem głową zdobył defensor Ruzomberoka – Mario Mrva. Po zdobyciu bramki inicjatywę przejęli piłkarze Ruzomberoka. Już kilka minut później po skutecznych atakach Słowacy doprowadzili do prowadzenia. Bramkę zdobył Jakub Kudlicka. W końcowych minutach obraz gry nie uległ zmianie. Brak doświadczenia młodych zawodników, był widoczny. Ruzomberok skutecznie się bronił, utrzymując prowadzenie do końcowego gwizdka.

Sparing był ostatnim sprawdzianem formy, przed wyjazdem na zgrupowanie. Podczas obozu przygotowawczego w Słowenii, drużyna rozegra trzy mecze kontrolne.

1:2 – 79′ Kudlicka

Skład Śląska Wrocław (I połowa): Kajzer – Broź, Golla, Celeban, Stiglec – Musonda, Pałaszewski, Mączyński, Pich, Gąska – Szczepan.
Skład Śląska Wrocław (II połowa): Kajzer (57′ Frasik) – Dankowski, Pawelec, Poprawa, Hołownia – Buławski, Łabojko, Łyszczarz, Boruń, Kotowicz – Bergier.

Autor: Michał Pasek
Zdjęcia: slaskwroclaw.pl