Marie Fredriksson przegrała walkę z chorobą. Wokalistka zespołu Roxette, znana z takich hitów jak Listen to your heart czy How do you do, zmarła w wieku 61 lat.

Po 17-letniej walce z chorobą odeszła Marie Fredriksson. Wokalistka Roxette zmarła 9 grudnia 2019 roku. O śmierci piosenkarki poinformowała jej menedżerka Marie Dimber. Artystka miała 61 lat. Fredriksson chorowała na raka mózgu. Chorobę zdiagnozowano u niej w 2002 roku.

– Czas biegnie tak szybko. Jeszcze nie tak dawno spędzaliśmy dnie i noce w moim małym mieszkaniu w Halmstad, słuchając muzyki, którą uwielbialiśmy, dzieląc niemożliwe do spełnienia marzenia”- napisał w komentarzu Per Gessle, współzałożyciel Roxette. – Byłaś wyjątkowym muzykiem, mistrzowskim głosem, niezwykłą performerką. Dziękuję, że wypełniłaś moje czarno-białe piosenki kolorami. Byłaś najwspanialszą przyjaciółką przez 40 lat – dodał.

Podczas leczenia piosenkarka doznała trwałego uszkodzenia mózgu. Straciła zdolność czytania, liczenia, a także doznała paraliżu prawej strony ciała i częściowej utraty wzroku w prawym oku. W styczniu 2003 roku zespół Roxette otrzymał z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa Królewski Medal z Niebieską Wstęgą. Artystka powróciła w 2004 roku i wydała pierwszą solową płytę po angielsku, The Change. Dwa lata później, z okazji 20-lecia zespołu, wraz z Perem Gesslem wydała płytę z największymi przebojami Roxette: A Collection of Roxette Hits – Their 20 Greatest Songs! oraz box – The Rox Box / Roxette 86-06. Fredriksson była związana z zespołem Roxette od początku jego działalności. Założyła go razem z Perem Gesslem w 1986 roku. Podczas ponad 30-letniej działalności wydali takie hity jak m.in. Spending my time, It must have been love, Fading Like A Flower czy Joyride.

Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcie: Instagram