Remont pl. Orląt Lwowskich zaczął się 30 listopada, a skończy się dopiero w sierpniu 2020 roku. Ze względu na to czekają nas zmiany w organizacji ruchu, a co za tym idzie komunikacji miejskiej.

Budowa TAT, trasy autobusowo-tramwajowej, która ma ułatwić dojazd na Nowy Dwór, weszła właśnie w kolejną fazę. Przewiduje w niej przebudowę torowiska, linii trakcyjnej oraz sieci podziemnej. Z tego powodu do sierpnia 2020 roku kierowcy pojadą objazdami. Tyczy się to również autobusów. W tym miejscu trzeba powiedzieć, że zmian będzie dość sporo, bo tylko linie nr 122, 144, 240 i 250 będą normalnie przyjeżdżać przez sam plac. Jeśli chodzi jednak o tramwaje to można się nie martwić. Ich ruch nie będzie w żaden sposób zakłócony.

Oprócz tego Wrocławskie Inwestycje przewidziały również pomoc dla pieszych. Specjalnie dla nich zorganizowane zostaną specjalne przejścia, które mają przecinać plac budowy. Dodatkowo na wysokości MOPSu, znajdującego się przy ulicy Strzegomskiej zostaną utworzone dodatkowe przystanki MPK. To wszystko ma ułatwić ludziom normalne funkcjonowanie pomimo trwających prac remontowych.

 Autobusy, których trasy uległy zmianie

106

Zacznijmy od 106 z Dworcowej do Portu Lotniczego – od ul. Podwale przez pl. Jana Pawła II, ul. Legnicką i Nabycińską do ul. Robotniczej. Jeśli chodzi z kolei o tą w odwrotnym kierunku  od ul. Robotniczej pojedzie ona przez ul. Piłsudskiego, pl. Legionów do ul. Świdnickiej.

148, 149

Jeśli chodzi o 148 i 149, które jadą w kierunku Nowego Dworu zostaną skierowane objazdem od ulicy Podwale przez pl. Jana Pawła II, ulicę Legnicką, pl. Strzegomski, ulicę Strzegomską i Śrubową do ulicy Robotniczej. Jeśli jednak będziemy chcieli pojechać w kierunku przeciwnym to od ulicy Robotniczej udamy się przez ulicę Piłsudskiego, pl. Legionów do ulicy Świdnickiej.

Budowa TAT wkracza w ścisłe centrum miasta. Duża zmiana organizacji ruchu [MAPY, WIDEO],

127

W przypadku 127 będzie nieco łatwej, gdyż trasa w obie strony będzie wyglądała tak samo. To znaczy, że od placu Jana Pawła II skierujemy sie, przez ulice Podwale, Piłsudskiego, pl. Legionów i ul. Grabiszyńską do ul. Zaporoskiej. Nie zatrzymany się jednak na przystanku „Tęczowa”, który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Tęczowej i Kolejowej.

Nocne – 206, 249

Oba nocne autobusy 206i 249, ktorych trada zaczyna się od dworca autobusowego, a jadą w kierunku Nowego Dworu lub Portu Lotniczego zostaną skierowane objazdem od ulicy Podwale przez pl. Jana Pawła II, ulicę Legnicką i Nabycińską do ul. Robotniczej. Jeśli zaś chodzi o kierunek przeciwny od ul. Robotniczej pojadą przez ul. Piłsudskiego, pl. Legionów, ulice Kościuszki, Świdnicką i Swobodną do dworca autobusowego.


Autorka: Marta Ziółkowska
Zdjęcia: Wrocławskie Inwestycje