Na okres Wszystkich Świętych szykują się duże zmiany w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej. Kursy będą częstsze, a ponadto ruszą specjalne linie, które zabiorą nas na cmentarze. Czym najlepiej dojechać? Wiele ze zmian czeka nas już 26 października.

– W zeszłym roku mieliśmy jedynie 8 dodatkowych linii tramwajowych, w tym roku będzie ich aż 11, zwiększyliśmy też ogólną częstotliwość kursów – mówi Andrzej Brzoza z Departamentu Infrastruktury i Transportu Urzędu Miasta Wrocławia – dołożyliśmy starań żeby zmniejszyć korki.

Od 26 października linia A zatrzymuje się dodatkowo przy Cmentarzu Grabiszyńskim, natomiast K przedłuży swój kurs od ulicy Świeradowskiej i przejedzie obok cmentarza na Bardzkiej. Wystartują trzy nowe linie tramwajowe: E1 (Oporów – Osobowice); E2 (Krzyki – Osobowice); E8 (Gaj – Osobowice) oraz dwie autobusowe: 322 (Nowy Dwór – Kiełczowska) i 334 (Brochów – Bardzka – Grabiszyńska).

Największe zmiany czekają na nas jednak od 1 listopada. Łącznie kursować będzie aż 11 nowych linii tramwajowych i 7 autobusowych. Większość z nich startować będzie w godzinach szczytu co 10 i 15 minut. Według obliczeń, z największych cmentarzy w naszym mieście – Cmentarza Osobowickiego oraz Grabiszyńskiego – możemy oczekiwać pojazdów komunikacji miejskiej średnio co minutę, a z cmentarza na Bardzkiej co kilka minut. Ponadto liczne zmiany w ruchu, takie jak zmiany ulic w jednokierunkowe czy otwarcie dodatkowych parkingów, mają ułatwić poruszanie się tym, którzy mimo wszystko wybiorą samochód. Powrót do standardowego rozkładu dopiero 4 listopada.

– Zachęcam wszystkich do pozostawienia samochodów i korzystania z pojazdów komunikacji zbiorowej, ponieważ będą one dojeżdżały bezpośrednio pod bramy najważniejszych cmentarzy i ułatwiały dojazd odwiedzającym groby – podsumowuje Adam Więcek z Departamentu Infrastruktury i Transportu Urzędu Miasta Wrocławia.

Pełna lista zmian dostępna na www.wroclaw.pl/portal/jak-kursuje-mpk-wszystkich-swietych-2019


Autor: Olga Niziałek
Zdjęcie: MPK Wrocław