Od 8 do 10 czerwca na terenach Stadionu Wrocław odbędzie się dziewiąta edycja Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. Na smakoszy czekać będzie 70 lokalnych browarów, warsztaty piwowarskie oraz koncerty – wystąpi m.in. L.U.C, Bovska oraz Anita Lipnicka. 

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa to jedno z największych wydarzeń w Europie, poświęconych złotemu trunkowi. Terenem festiwalu ma być esplanada otaczająca Stadion Wrocław – pojawi się na niej ponad siedemdziesięciu wystawców, głównie z regionu. Organizatorzy zapowiadają, że na zainteresowanych czekać będzie łącznie około 1300 piw, nie tylko z Polski. Browary będą oferowały zarówno piwa lane, jak i butelkowe.

– W tym roku na festiwal wracają dwie największe gwiazdy sceny rzemieślniczej, browar Pinta i Artezan – powiedziała Agnieszka Wołczaska-Prasolik, koordynator branżowy WFDP – Marki wracają do Wrocławia po rocznej przerwie.

Ciekawostką jest fakt, że uczestnicy festiwalu będą mogli wchodzić również na trybuny stadionu. Niecodzienną propozycją będzie Strefa Warsztatów Piwowarskich, na których organizowane będą degustacje, rozmowy z właścicielami browarów oraz pokazy warzenia piwa. Na Scenie Piwno-Kulinarnej pojawią się blogerzy, kucharze i specjaliści, m.in. youtuber Tomasz Kopyra oraz Marta Jankowska z browaru z San Diego.

– Każdy znajdzie coś dla siebie – mówiła Elżbieta Lenczyk, Dyrektor Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. – Będą zarówno piwa regionalne, craftowe, jak i piwa sezonowane w beczkach, które wymagają bardzo długiego czasu przygotowania.

Degustacji piwa towarzyszyć będzie Piknik Kulturalny Co Jest Grane 24. W piątek, 8 czerwca, wystąpi Bovska, Kamp! i L.U.C., w sobotę Mery Spolsky i New People, a w niedzielę – Albo Inaczej i goście oraz Anita Lipnicka. Z artystami będzie można się również spotkać w specjalnym, piknikowym newsroomie. Innymi zapowiadanymi atrakcjami mają być m.in. warsztaty czytelnicze z Edytą Jungowską, spotkanie z Adamem Wajrakiem czy strefa gier planszowych.

Wstęp na teren wydarzenia będzie bezpłatny.


Tekst: Marcin Obłoza
Zdjęcia: Dunvael Photography, Andrzej Przybylski