Znana na całym świecie, kultowa marka zawitała do Wrocławia. Już niebawem na Rynku 25 zostanie otwarty Hard Rock Cafe. Będzie to czwarta miejscówka w Polsce po Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Brand szczyci się przede wszystkim swoją wyjątkową kuchnią i kolekcją memorabiliów największych gwiazd muzyki. We Wrocławiu zobaczycie między innymi płaszcz Lady Gagi, buty Eltona Johna i ponczo Jimmy’ego Hendrixa.

Otwarcia Hard Rock Cafe we Wrocławiu możecie oczekiwać już w ciągu kilku najbliższych dni. Jak mówią właściciele, czekają na ostatnie niezbędne dokumenty, aby ruszyć pełną parą. Jednak marka ma to do siebie, że otwarcia lokalu są ciche, natomiast dwa lub trzy miesiące później odbywa się wielkie wydarzenie koncertowe. Tak to jest też zaplanowane we Wrocławiu. Barista S.A. – franczyzobiorca marki Hard Rock Cafe po trzyletnim przymierzaniu się do inwestycji i szukaniu odpowiedniego miejsca, wygrał przetarg na lokal o ogromnej tradycji w mieście, znajdującego się we wrocławskim rynku. Wcześniej znajdowała się tam Moda Polska.

Restauracja o powierzchni 700 metrów kwadratowych z dwoma barami na dwóch kondygnacjach pomieści ponad 160 gości. W lokalu znajduje się też pomieszczenie VIP dla 12 osób, idealne do spotkań biznesowych czy też imprez zamkniętych. W sezonie letnim otwarty zostanie również ogródek. Od połowy marca mają ruszyć koncerty muzyki na żywo młodych lokalnych artystów oraz jam session z Leszkiem Cichońskim. Natomiast w menu restauracji znajdziemy dania z polskimi akcentami takimi jak kiszone ogórki, kiszona kapusta i biała kiełbasa. Oczywiście nie zabraknie także Rock Shop, w którym będzie można kupić kultowe koszulki, przypinki i wiele innych gadżetów.

Ponadto w Hard Rock Cafe Wroclaw goście będą mogli podziwiać liczne pamiątki oddane przez legendy muzyki. Od razu przy wejściu do lokalu uwagę przykuwa czarny płaszcz Lady Gagi oraz koszula w żółte kwiaty i gitara Steve’a Vai. Co ciekawe, we wrocławskiej restauracji znalazło się o wiele więcej elementów strojów gwiazd niż na przykład gitar, choć możemy zobaczyć te od Santany, Alice’a Coopera, Jeffa Becka czy taką z podwójnym gryfem od zespołu Yes. Kobiety muzyki mają tam też swoje miejsce. W gablotach wystawione zostały: gorset Beyonce, koszulka Rihanny, buty Mariah Carey i ozdobny biustonosz Shakiry. Wyjątkowym elementem jest lokalny akcent w postaci gitary i platynowych oraz złotych płyt z Męskiego Grania. Z nietypowych memorabiliów we wrocławskiej kolekcji znalazły się telewizor Johna Lennona i kask Rammsteina.

Marka Hard Rock Cafe posiada 181 restauracji, 24 hotele i 11 kasyn w 75 krajach na całym świecie. Powstała w 1971 roku z pierwszą lokalizacją w Londynie. To właśnie tam przychodził Eric Clapton i siadał przy swoim stałym miejscu. Któregoś razu postanowił podarować im swoją gitarę. Tak rozpoczęło się kolekcjonowanie i wystawianie pamiątek od gwiazd muzyki w kawiarniach Hard Rock.


Autor tekstu i zdjęć: Oliwia Rybiałek