Odkładajcie pieniądze i pakujcie walizki, bo początek lipca spędzamy w Gdyni! Wszystko dla niezastąpionego, największego festiwalu muzycznego w Polsce – Open’er. Bowiem organizatorzy nie rozczarowują. Poznajcie tegorocznych artystów.

Arctic Monkeys – brytyjski zespół, grający indierocka w składzie: Alex Turner, Matt Helders, Jamie Cook, Nick O’Malley. Zadebiutowali w 2005 roku i od tego czasu ich kariera szybowała w górę. Znani z utworów: „R U Mine?”, „Do I Wanna Know?”, „Teddy Picker”, „505”. Grupa wystąpi na Open’er Festival 4 lipca 2018 roku.

 


Depeche Mode – zespół trzymający się z dala od mainstreamu, a mimo wszystko jeden z najbardziej wpływowych na świecie. Grupa powstała w 1980 roku i od tego czasu sprzedała około 100 milionów płyt. Balansują pomiędzy popem, a elektroniką. Powszechnie rozpoznawanymi utworami są między innymi: „Enjoy the Silence”, „People Are People”, „Heaven”. W Gdyni pojawią się 5 lipca.

 


Gorillaz – wirtualny zespół, w którego składzie istnieje naprawdę tylko wokalista i główny kompozytor Damon Albarn. Resztę grupy stworzył rysownik Jamie Hewlett. Dlatego zespół nigdy nie pokazuje się osobiście, nawet na koncertach czy rozdaniach nagród. Ich znane kawałki to: „Clint Eastwood”, „Feel Good”, „On Melancholy Hill”. Na open’erze zagra 6 lipca.

 


Bruno Mars – amerykański piosenkarz, który swój warsztat ćwiczył, odkąd był małym chłopcem. Gra na wielu instrumentach i pisze teksty. Podczas tegorocznego rozdania muzycznych nagród Grammy zdobył aż sześć statuetek. Jego hitami są: „24k Magic”, „Grenade”, „When I Was Your Man”, „Locked Out Of Heaven” i wiele innych. W Gdyni zagości 7 lipca.

Ponadto na festiwalu Open’er zobaczymy: Massive Attack, Fleet Foxes, Kaleo, MO, Sevdalizę i Davida Byrne’a.

 


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: wikipedia.org