Premiera nowego filmu Borysa Lankosza już w czwartek (21 marca) w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Po seansie odbędzie się spotkanie twórcami.

Ciemno, prawie noc swoją kinową premierę mieć będzie 22 marca. Pokaz przedpremierowy w Dolnośląskim Centrum Filmowym to świetna okazja, by wcześniej poznać nowy film Borysa Lankosza. Reżyser zadebiutował Rewersem w 2009 roku, zdobywając wiele nagród i pozytywnych recenzji. Odpowiada także za emitowany na TVN-ie serial Pod powierzchnią.

Na Dolnym Śląsku ciemno, prawie noc

Ekranizacja powieści Joanny Bator, laureatki nagrody NIKE. Historia pełna grozy i zagadek. Większość zdjęć została zrealizowana w pobliżu Wałbrzycha i Świebodzic. W rodzinne strony powraca Alicja Tabor – dziennikarka, która chce rozwiązać zagadkę zbyt skomplikowaną nawet dla policji. Wałbrzychem wstrząsnęła bowiem tajemnica ginących dzieci. Podczas śledztwa reporterka wpada na trop czegoś, co zaczęło się już dekady temu i dotyczyć może nawet jej własnej rodziny. Niebezpieczeństwo i sekrety kryjące się w mrocznej scenerii Zamku Książ sprawiają, że Tabor zmienia postrzeganie rzeczywistości…

W główną rolę wcieli się Magdalena Cielecka, a na ekranie towarzyszyć jej będą mi.in. Marcin Dorociński, Agata Buzek czy Dawid Ogrodnik. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu. Został on dofinansowany przez Dolnośląski Fundusz Filmowy. Ostatnie bilety i rezerwacje miejsc dostępne na stronie DCF.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcie: oficjalny Facebook wydarzenia, YouTube