Konkurs Miss Polonia ma już ponad 90-letnią tradycję. Jego laureatkami były m.in. Aneta Kręglicka, Ewa Wachowicz, Rozalia Mancewicz, Paulina Krupińska i Agata Biernat. Zeszłoroczną Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego została Sara Pożarlik, studentka dietetyki na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Nową Miss możesz zostać Ty!

W konkursie Miss Polonia mogą brać udział Polki w wieku 18-25 lat, każdego wzrostu, o każdym typie figury. Niezamężne i  bezdzietne. Nie powinny też posiadać na ciele widocznych tatuaży. W konkursie liczy się jednak nie tylko uroda. Ważne są także osobowość oraz ciekawe zainteresowania przyszłej Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego.

– Poszukujemy wyjątkowych kandydatek, które oczarują nas nie tylko swoim wyglądem, ale przede wszystkim osobowością. Podczas ostatniej edycji wyborów finalistki nie tylko pozowały do zdjęć czy chodziły po wybiegach – aktywnie poznawały historię województwa, przechodziły test wiedzy oraz brały udział w szkoleniach i spotkaniach z inspirującymi postaciami – mówi Paweł Zabilski, przedstawiciel Grupy FLPR z Wrocławia, organizatora konkursu.

Zdobywczyni tytułu Miss Polonia powinna także wykazywać się chęcią niesienia pomocy innym a wyróżnienie traktować jako możliwość rozwoju i dotarcia do szerszego grona odbiorców z własnym przesłaniem.

Dziewczyny chcące wziąć udział w konkursie, mogą zgłosić się wypełniając formularz na stronie organizatora. Castingi online to jednak dopiero pierwszy etap wyborów Miss Polonia.

Dalej przedstawiciele konkursu wyruszą do największych miast w województwie, gdzie już na początku przyszłego roku odbędą się castingi stacjonarne. Tam również będzie można wypełnić formularz zgłoszeniowy, wykonać zdjęcia próbne oraz zadać pytania organizatorom. W przypadku kłopotów z formularzem, wątpliwości rozwieje Miss Polonia 2019 Sara Pożarlik.

Po zakończeniu castingów stacjonarnych oraz online wybrane przez jury kandydatki zostaną zaproszone do udziału w oficjalnym półfinale.

– Zeszłoroczne castingi cieszyły się ogromnym powodzeniem. W sumie do konkursu zgłosiło się ponad sto dolnoślązaczek. W tym roku liczymy oczywiście na jeszcze większą frekwencję. – dodaje Paweł Zabilski.

Do finału wytypowanych zostaje od 15 do 20 dziewcząt. Spotkają się one podczas 4-dniowego zgrupowania, które tradycyjnie zakończy Wielki Bal Charytatywny. Gala Finałowa, podczas której będziemy mogli podziwiać wszystkie finalistki a także wybór Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego 2020, zaplanowana jest na czerwiec przyszłego roku.


Autor: Karolina Stachera
Zdjęcie: materiały prasowe organizatora