Nie trzeba mieć super mocy, żeby pomagać innym – mówi Gabriela Biega, organizatorka Wampiriady. Kolejna edycja charytatywnej zbiórki krwi, organizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, odbędzie się w dniach 5-7 listopada. Akcja wspierana jest m.in. przez… Beatę Kozidrak!

I Ty zostań superbohaterem – pod takim hasłem odbędzie się kolejna edycja Wampiriady, podczas której będzie można oddać krew dla potrzebujących. Organizatorzy przygotowali dla uczestników małe upominki – m.in. słodki poczęstunek, vouchery czy specjalne kubki.

Avengersi to znany motyw, dlatego postanowiliśmy go wykorzystać w nieco inny sposób. Chcieliśmy pokazać, że wcale nie trzeba posiadać super mocy, żeby pomagać innym. Stąd zrodził się pomysł na hasło przewodnie – mówi Gabriela Biega, organizatorka.

Zbiórkę wpiera m.in. Beata Kozidrak, która przekazała organizatorom trzy zdjęcia ze swoim podpisem. Najprawdopodobniej będą one do wygrania w jednym z konkursów podczas wydarzenia. W promocję akcji na Instagramie zaangażowana będzie także Grupa Filmowa Darwin.

W całym wydarzeniu chodzi jednak przede wszystkim o niesienie pomocy. Krew może oddać osoba, która ukończyła 18 lat i waży ponad 50 kilogramów. Należy wstrzymać się od oddawania krwi w ciągu ostatnich sześciu miesięcy od wykonania tatuażu lub przekłucia uszu albo innej części ciała. Wszystko badania kwalifikujące chętnego jako potencjalnego dawcę, zostaną wykonane na miejscu.

Wampiriada obędzie się w dniach 5-7 listopada w godz. 10:00-13:00. We wtorek 5 listopada krew można oddać w Instytucie Politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Następnie akcja przeniesie się do Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie zbiórka będzie trwać w środę i czwartek 6-7 listopada.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: mat. organizatora