Siatkarki #VolleyWrocław po świątecznej przerwie rozpoczynają rundę rewanżową. Na przeciwko wrocławianek stanie sąsiadująca w tabeli Radomka Radom. Oba zespoły nie najlepiej zakończyły pierwszą fazę rozgrywek i mecz ten będzie dla nich dobrą okazją do zrehabilitowanie się. 

Jedenaście kolejek Ligi Siatkówki Kobiet zostało już rozegranych. Teraz najlepsze żeńskie drużyny polskich parkietów czekają spotkania rewanżowe. Zawodniczki Marka Solarewicza w meczu z Radomką Radom będą miały świetną okazję do podreperowania swojego dorobku punktowego. Radomianki są beniaminkiem ligi i aktualnie zajmują 9. pozycję w tabeli. W swoim dorobku mają trzy zwycięstwa w tym jedno właśnie z wrocławiankami. Wtedy spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2, a biało-zielone przegrały mimo prowadzenia 2:0.

Niespodziewana zmiana

W trakcie rozgrywek z drużyną Radomki rozstała się na zasadzie wypożyczenia Anna Bączyńska. Przyjmująca odeszła do występującego w europejskich pucharach Grotu Budowlanych Łódź.

– Pojawiła się taka propozycja, przemyśleliśmy ją i jest to najlepsze rozwiązanie. Chcemy dać Ani szansę, żeby mogła się rozwijać i pokazać się na boiskach nie tylko LSK ale i w Europejskich Pucharach – mówił wtedy prezes Radomki, Thomas Renard Chardin.

W jej miejsce zjawiła się Selime İlyasoğlu. Umowa z Turczynką została jednak szybko rozwiązana z powodów osobistych zawodniczki. Niedługo potem z klubem z Mazowsza związała się inna siatkarka – Brittany Abercrombie. Amerykańska przyjmująca zagrała do tej pory w czterech spotkaniach, w których zdobyła łącznie 24 punkty.

W statystykach bez zdecydowanego faworyta

Jedną z lepiej punktujących siatkarek Radomki jest była zawodniczka biało-zielonych Izabela Bałucka. Środkowa wystąpiła w prawie wszystkich setach, dzięki czemu zdobyła 87 punktów. Niemalże dwa razy lepszy i szósty wynik w całej lidze ma Majka Szczepańska. Atakująca wywalczyła aż 173 punkty. Jest o 20 oczek lepszy rezultat od najlepszej wśród wrocławianek – Aleksandry Rasińskiej.

Na siatce minimalnie lepiej od Bałuckiej – najlepszej blokującej radomianek jest Anna Łozowska. Wrocławianka z 31 blokami jest pod tym względem piąta w LSK.

Szczególnie ciekawie może być w polu serwisowym. Najlepszą w lidze jest Szczepańska z 28 asami serwisowymi. Na drugim miejscu w tej klasyfikacji jest Roksana Wers, która zaliczyła 23 punktowe zagrywki.

Spotkanie zapowiada się niezwykle ekscytująco. Oba zespoły mają sobie coś do udowodnienia, a i wrocławianki mogą już nie mieć lepszej okazji do przełamania się na własnym parkiecie. Początek meczu już w niedzielę – 6 grudnia o godzinie 14.45. Dla osób nie mogących wybrać się tego dnia do Hali Orbita, przewidziana została transmisja telewizyjna na kanale Polsat Sport.


Autor: Łukasz Leski
Zdjęcie: Krystian Janisz / #VolleyWrocław