Koncepcja zrób to sam jest nam wszystkim dobrze znana. To dobry sposób, by zaoszczędzić pieniądze, tworząc przedmioty codziennego użytku, przydatne gadżety lub elementy o walorze artystycznym. A co jeśli przy okazji pomożemy zanieczyszczonemu środowisku? Warsztaty Zrób to eko, które ruszą w galerii Magnolia Park w piątek 27 kwietnia i będą trwać do niedzieli, stanowią świetną okazję do zrobienia czegoś pożytecznego i przyjemnego. 

W ramach warsztatów chętni będą mogli zasadzić miniaturowy las w słoiku, który następnie zabiorą do domu. Organizatorzy przewidzieli także pomysłowe przerobienie T-shirtów dla każdego, kto odważy się poświęcić własną koszulkę.

To nie wszystko! Projektanci prowadzący projekt Zrób to eko pokażą jak z losowego kawałka materiału wyciąć modną bluzkę albo jak stary podkoszulek przerobić na funkcjonalny i estetyczny szal.

Miłośnicy ogrodnictwa również nie będą czuli się zawiedzeni. Specjalne kursy na temat hodowli i pielęgnacji roślin to jeden z elementów warsztatów, w których nie zabraknie także teorii.

Wstęp całkowicie wolny dla wszystkich! Warsztaty Zrób to sam będą prowadzone codziennie od piątku do niedzieli w godzinach 12:00 – 19:00 w Centrum Handlowym Magnolia Park na parterze w pobliżu salonu Empik. Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia


Autor: Wojciech Kosek
Zdjęcie: wikipedia commons