W 4. kolejce Krispol 1. ligi KFC Gwardia Wrocław pewnie pokonała na wyjeździe Mickiewicza Kluczbork 3:0. Tym samym powiększają swoją zwycięską passę do trzech.

Wrocławianie zdecydowanie weszli w spotkanie i szybko stworzyli przewagę. Zawodnikom Mickiewicza Kluczbork udało się zniwelować straty, jednak efektywna gra KFC Gwardii Wrocław pozwoliła im ponownie odskoczyć aż na siedem punktów (17:10). Przewaga tylko rosła, podczas gdy siatkarze z Kluczborka nie mogli znaleźć odpowiedzi na piekielnie skuteczny atak Gwardii. Goście w tym secie nie dali szans rywalom i pewnie zwyciężyli do piętnastu. Najlepiej spisywali się Krzysztof Gibek oraz Błażej Szymeczko, którzy zdobyli łącznie 11 punktów.

Na drugi set gospodarze wyszli zdecydowanie pewniej. Co prawda na samym początku żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć znacznej przewagi, jednak to siatkarze Kluczborka objęli prowadzenie (7:5). W dalszej części seta przewaga tylko rosła (13:9). W tym momencie rolę się odwróciły i  to Gwardia przejęła inicjatywę i zdobyła cztery punkty z rzędu. Ponownie jak na początku seta gra się wyrównała. Końcówka partii była wyjątkowo interesująca. Najpierw gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie (23:21), jednak wrocławianie zdołali wyrównać tuż przed 25 punktem. Obie drużyny miały szansę na zakończenie seta, jednak to Gwardziści ostatecznie zwyciężyli 29:27. Świetne spotkanie rozgrywał Łukasz Lubaczewski (13 punktów w meczu).

Trzecia partia rozpoczęła się od pewnego wyjścia na prowadzenie przez siatkarzy Mickiewicza. Goście jednak szybko nadrobili straty i zaczęli kontrolować przebieg seta (12:10). Przewaga tylko rosła, a siatkarze KFC Gwardii Wrocław co raz pewniej zbliżali się do zwycięstwa w meczu (18:13). Przyjezdni spoczęli jednak na laurach i zamiast przypieczętować zwycięstwo zaczęli gubić punkty (22:19). Ostatecznie zwyciężyli 25:20 i wygrali w całym meczu 3:0.

Po 4. kolejach Gwardia z 8 punktami zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli. Lepsze są niepokonane MCKiS Jaworzno (9 punktów w 3 rozegranych meczach i Stal Nysa (12 punktów w 4 rozegranych meczach).

Następne spotkanie KFC Gwardia Wrocław rozegra 13 października w Hali Orbita. Ich rywalem będzie ZAKSA Strzelce Opolskie (6 punktów: 2 zwycięstwa i 2 porażki).

Mickiewicz Kluczbork – KFC Gwardia Wrocław 0:3 (15:25, 27:29, 20:25)

Kluczbork: Pawlak, Lewandowski, Bułkowski, Kowalonek, Mucha, Parcej, Jaskuła, Woroniecki, Loshakov, Szablewski, Pasiński, Owczarz, Wasilewski

Wrocław: Mihułka, Szymeczko, Kołtowski, Wnuk, Lubaczewski, Cierniak, Sternik, Paszkowski, Nowosielski, Olczyk, Gromadowski, Kaźmierczak, Maćkowiak, Gibek, Lewicki

Autor: Filip Skiba