Ślęza Wrocław wygrała dwa pierwsze mecze fazy play-off. W rywalizacji z Artego Bydgoszcz, koszykarki Arkadiusza Rusina pokazały przede wszystkim dobrą obronę. Aby awansować do półfinału Energa Basket Ligi Kobiet, muszą wygrać jeszcze jedno spotkanie.

Po porażce z Energą Toruń, wrocławianki zakończyły sezon zasadniczy na 6. miejscu. W pierwszej fazie play-off ich rywalem miało być Artego Bydgoszcz, które uplasowało się na 3. pozycji. Zespół Tomasza Herkta miał więc przewagę parkietu podczas dwóch pierwszych meczów.

Ślęza wykorzystała to jednak najlepiej, jak mogła. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim meczu pokonała Artego i w ćwierćfinałowej rywalizacji prowadzi już 2:0. Wrocławianki w obu meczach zaprezentowały przede wszystkim dobrą defensywę. Skutecznie utrudniały punktowanie największym gwiazdom bydgoszczanek. Najjaśniejszymi puntami w zespole Ślęzy były Elina Dikeoulakou i Cierra Burdick. Łotyszka zdobyła łącznie 33 punkty, do których dołożyła 8 asyst. Amerykanka natomiast w każdym meczu rzuciła po 11 oczek, zanotowała też po 12 zbiórek.

Teraz przed wrocławiankami kilka dni przerwy i mecz we Wrocławiu. Aby awansować do półfinału wystarczy, że wygrają to spotkanie. W przypadku porażki, następnego dnia będą mieć następną szansę, aby zapewnić sobie grę w następnej rundzie. Jeśli jednak dojdzie do wyrównania stanu, rywalizacja ponownie przeniesie się do Bydgoszczy.

Deja vu

W poprzednim sezonie Ślęza Wrocław trafiła na Artego Bydgoszcz dopiero w półfinałach Energa Basket Ligi Kobiet. Wygrała dwa spotkania na wyjeździe i podobnie jak teraz wystarczyła wygrana, aby znaleźć się w finale. Niestety wrocławianki u siebie przegrały dwa dni z rzędu. Artego dopięło swoje w Bydgoszczy, pozbawiając Ślęzę marzeń o grze w finale. Teraz sytuacja wygląda niemalże identycznie (stawką jest gra o półfinał). Pozostaje pytanie, która z drużyn wyciągnie wnioski z poprzedniego sezonu.


Ćwierćfinały nr 1:
Arka Gdynia – Wisła CANPACK Kraków 72:59
Artego Bydgoszcz – Ślęza Wrocław 61:69
Energa Toruń – InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. 66:77
CCC Polkowice – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 82:77

Ćwierćfinały nr 2:

Arka Gdynia – Wisła CANPACK Kraków 80:75 (2:0)
Artego Bydgoszcz – Ślęza Wrocław 58:66 (0:2)
Energa Toruń – InvestInTheWest Gorzów Wlpk. 66:76 (0:2)
CCC Polkowice – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 73:58 (2:0)


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Ślęza Wrocław