Trwa 14. edycja Dnia Życzliwości we Wrocławiu, a co za tym idzie, wiele wydarzeń na które warto się wybrać. W tym roku wszystko dzieje się pod hasłem „Życzliwie, razem, blisko”.

Na początek warsztaty organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Jest to cykl dwunastu spotkań, które odbywają się do piątku włącznie – dla najmłodszych, grup szkolnych, ale i dla dorosłych. Można pisać pocztówki, przyjść nauczyć się sprawnej komunikacji, albo przez aplikację VR „Becoming Homeless: A Human Experience” doświadczyć bezdomności w Przejściu Świdnickim. Na większość wydarzeń obowiązują zapisy.

O godz. 18.00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym spotkamy się z dr Ewą Woydyłło-Osiatyńską. Psycholożka, psychoterapeutka i publicystka związana z Uniwersytetem SWPS na wykładzie pod tytułem „Jak siebie samego… Lekcja empatii” pomoże poznać i docenić wartość empatii w naszym życiu i świecie. Podczas wykładu odbędą się warsztaty dla dzieci. Maluchy będą mogły wejść w świat komunikacji niewerbalnej i połączyć ekspresję ruchową z dobrymi emocjami. Po wszystkim projekcja nominowanego do Oscara filmu „Green Book” o przyjaźni ponad podziałami.

A ponieważ życzliwym najlepiej być każdego dnia, to również 23 listopada, możemy uczcić Dzień Życzliwości na warsztatach z Kasią Gubałą „Życzliwość i uważność” w Art Hotelu. Nauczycielka uważności i medytacji, instruktorka jogi i promotorka kuchni wegańskiej oraz świadomego odżywiania zaprasza nas na wykład, projekcję filmu oraz degustację jesienno-zimowej herbaty z ciasteczkami.

Tego dnia zróbmy coś dobrego dla siebie i dla innych. #DzienZyczliwosci

 


Autorka: Olga Niziałek