Mac Miller, a tak naprawdę Malcolm McCormick, zmarł 7 września 2018 roku w swoim domu w San Fernando Valley. O zdarzeniu jako pierwszy poinformował serwis TMZ w piątek wieczorem. Powodem śmierci artysty było przedawkowanie narkotyków.

Mac Miller urodził się w 1992 roku w Pittsburghu. Swoje mixtape’y wydawał już od 2007 roku. Jedyne trzy lata później nagrywał już z Wizem Khalifą. Jego pierwszy album studyjny „Blue Side Park” zadebiutował jako numer 1 na liście Billboard 200. W 2013 roku raper założył swoją wytwórnię muzyczną o nazwie REMember Music. Mac Miller na początku sierpnia 2018 roku wydał krążek pt. „Swimming”. Szykował się do rozpoczęcia trasy koncertowej, która niestety nigdy już się nie odbędzie.

Raper został znaleziony w swoim domu w piątek 7 września około południa. Wezwani ratownicy nie byli w stanie mu pomóc. Mac Miller zmarł wskutek przedawkowania narkotyków, od których był uzależniony od lat. Jego problem miał być też powodem rozpadu dwuletniego związku z wokalistką Arianą Grande.

Mac Miller dał bardzo dobry występ w Polsce na zeszłorocznym Open’er Festival w Gdyni.


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: www.wikipedia.org