Artystka zmarła nad ranem 28 lipca w swoim domu w Bliżowie. O śmierci wokalistki powiadomił za pomocą Facebooka jej mąż, Kamil Sipowicz. Miała 67 lat.

Olga Ostrowska, bo tak naprawdę nazywała się Kora, była utalentowaną poetką i piosenkarką. W latach 70. została wokalistką zespołu Maanam, stając się także jedną z najważniejszych i najpopularniejszych postaci rocka w Polsce. Jest autorką takich utworów jak Kocham cię, kochanie moje, Boskie Buenos czy Cykady na Cykladach. W sumie wydała razem z zespołem 11 studyjnych albumów.

Kora od 2013 roku zmagała się z nowotworem, przeszła kilka chemioterapii. W wywiadach przyznała, że pomimo regularnych badań o chorobie dowiedziała się bardzo późno. W trakcie leczenia ogromną przeszkodą stały się koszty z tym związane — skuteczny lek na raka jajników nie był wówczas refundowany. Artystka kilka lat temu dołączyła do fundacji onkologicznej, aby mieć możliwość nabycia lekarstwa. Apelowała także, aby wspierać inne osoby znajdujące się w podobnej sytuacji.
Dzięki nagłośnieniu sprawy przez Korę lek jest refundowany od 2016 roku.

Wokalistkę Maanam w social mediach pożegnało wielu artystów, m.in.: Wojtek „Łozo” Łozowski, Katarzyna Nosowska, Edyta Górniak, a także środowisko hiphopowe; raperzy z JWP, Pezet czy Peja.


Tekst: Hanna Galik
Zdjęcie: youtube.com

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZwycięska Sparta
Następny artykułOdszedł Tomasz Stańko, wybitny trębacz jazzowy
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UWr. Uwielbia podróżować między różnymi gatunkami muzyki (z wyjątkiem disco polo). Jej pasją było rysowanie, ale porzuciła je na rzecz pisania. Chociaż z Wrocławiem miała do czynienia od urodzenia, to jednak dopiero we wrześniu 2016 zaczęła go naprawdę poznawać.