Robert Brylewski – twórca takich zespołów jak: Kryzys, Brygada Kryzys czy Izrael.  Zmarł 3 czerwca 2018 roku w wieku 57 lat.

Robert  Brylewski ur. 25 maja 1961 – polski muzyk, wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. W 1978 roku współtworzył zespół The Boors. Po zmianach w składzie, w 1979 roku zespół zmienił nazwę na Kryzys. Wkrótce potem Brylewski i Tomasz Lipiński założyli Brygadę Kryzys. Pierwszy koncert odbył się w warszawskiej Riverze we wrześniu 1981, gdzie obok Brygady Kryzys zagrała po raz pierwszy w Warszawie Republika. Wiosną 1983 roku Brylewski założył zespół Izrael, był to jeden z pierwszych polskich zespołów grających reggae. Równolegle do działalności Izraela, Brylewski grał od 1985 roku w Armii, która powstała z inicjatywy Tomasza Budzyńskiego i Roberta Brylewskiego.

O śmierci muzyka powiadomiła rodzina na mediach społecznościowych.

Z wielkim żalem powiadamiamy, że dziś rano, po kilkutygodniowej śpiączce, spowodowanej ciężkim urazem zmarł Robert Brylewski. Nasz tata, partner, syn, przyjaciel, dowódca naszych międzygalaktycznych i muzycznych podróży. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym czasie.
Rodzina

Brylewski zmarł po kilkutygodniowej śpiączce. Miał 57 lat.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcie: wikimedia commons