bluzy meskie

Bluzy męskie z kapturem w młodzieżowych stylizacjach

Młodzieżowe bluzy męskie z kapturem są niezwykle popularnym rodzajem odzieży. Trudno spotkać osobę, która kiedykolwiek nie miałaby takiej bluzy. Są one funkcjonalne, praktyczne i świetnie sprawdzają się przy każdej pogodzie. W jakich stylizacjach sprawdzi się młodzieżowa bluza z kapturem?

Co wyróżnia modne bluzy męskie z kapturem?

Bluzy z kapturem to jeden z najpopularniejszych rodzajów odzieży wśród ludzi młodych. Zawsze będą popularne ze względu na swój relaksujący wygląd i wygodę. Nawet jeśli siedzisz przy biurku, zawsze możesz założyć taką bluzę męską z kapturem, aby nadać swojemu strojowi bardziej swobodny wygląd.

Jeśli chcesz zrobić coś więcej niż tylko skupić się na komforcie, zawsze możesz kupić bluzę, która będzie wyglądać finezyjnie. Wśród młodzieży popularne są zwłaszcza te, które mają zamek błyskawiczny, dzięki czemu odzież wygląda o wiele lepiej.

Klasyczne bluzy z kapturem

Klasyczne bluzy z kapturem są fantastyczne do uprawiania sportów, bez względu na porę roku. Kaptur pomaga utrzymać ciepło głowy, dlatego jest świetnym towarzyszem, gdy wybierasz się w ośnieżone góry i szczyty. Takie bluzy są również świetne do wszelkiego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu, takich jak polowanie, biwakowanie, czy wędrówki, pomagając przy tym utrzymać stałą termikę ciała. Są one szczególnie polecane dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie.

bluzy meskie

Czarna męska bluza z kapturem ze wzorem

Rośnie też popularność młodzieżowych bluz z kapturem w typie baggy. Ludzie często postrzegają bluzy baggy jako dodatek do bardziej surowego wyglądu, choć nie jest to do końca prawda. Dodatkowa koszula na zewnątrz może nadać męskiej bluzie zupełnie nowego wyglądu. Jeśli więc zależy Ci na surowym, militarnym stylu, to bluzy baggy z kapturem będą świetną opcją.

Bluza z kapturem? A może kurtka?

Najbardziej tradycyjnym typem bluzy jest bluza z kapturem, tak zwana joggerka, ponieważ jest ona wąska i ciepła. Innym typem jest bluza z kapturem zapinana na guziki, ponieważ jest bardziej elegancka i dopracowana, ponieważ ma swój własny, niepowtarzalny styl. Następnie są bluzy z kapturem, które mają szeroką gamę kolorów i wzorów i są przytulne na zimę. Wspólny sweter z kapturem posiada wąskie cięcia, które zapewniają doskonałe pokrycie szyi, jak również długość rękawa. Jeśli nie wiesz, którą z nich wybrać, pomóc w tym może ten artykuł o ciepłych bluzach męskich z kapturem.

Warto jednak pamiętać o tym, że nie każda bluza męska z dużym kapturem zagra na przykład z kurtką typu bomberka czy z płaszczem. Jeśli chcemy postawić na nieco bardziej oficjalny wygląd, to może zdarzyć się sytuacja, kiedy będziemy musieli zrezygnować z bluzy.

 bluzy meskie

Biała bluza męska z kapturem z nadrukiem

Jaki rozmiar bluzy powinienem kupić?

Jeśli chodzi o wybór rozmiaru bluzy z kapturem, jednym z najważniejszych pytań, jakie musisz sobie zadać, jest różnica między Twoim wzrostem a rozmiarem klatki piersiowej. Zmierz swój rozmiar w talii za pomocą taśmy mierniczej, a następnie zmierz swoją klatkę piersiową. Podziel pomiary talii i klatki piersiowej przez dwa, a następnie wykonaj kolejny pomiar obszaru klatki piersiowej.

Jeśli wyniki obu pomiarów nie zgadzają się, możesz stwierdzić, że Twój pomiar prawdopodobnie różni się od oficjalnego wzoru. Opierając się na liczbach z pomiaru taśmy i pomiarów klatki piersiowej, powinieneś wybrać rozmiar w oparciu o lukę między pomiarami.

Pamiętajmy o tym, że niektóre typy bluz mogą być ciasne, a niektóre bardzo luźne. Aby uzyskać idealne dopasowanie, wypróbuj kilka różnych rozmiarów i kształtów bluz z kapturem, aż będziesz w stanie określić idealny rozmiar dla Ciebie.

Dodaj komentarz