Cięcie laserem. Dlaczego warto stosować tę metodę w przemyśle?
Kompleksowa obróbka metali to najróżniejsze działania, których celem jest osiągnięcie odpowiedniego efektu oraz oczywiście przygotowanie takich elementów stalowych, które przede wszystkim będą zgodne z oczekiwaniami klientów oraz z dokumentacją techniczną, którą klient dostarczył. Warto pamiętać o tym, że odpowiedni efekt to połączenie dobrej jakości materiału oraz dobrego wykonania.
Żyjemy w czasach, gdzie w bardzo dużej mierze liczy się masowa produkcja, której celem jest zaspokojenie potrzeb na produktu u jak największej ilości osób. Aby taki stan rzeczy osiągnąć, potrzebne są oczywiście kompleksowo działające linie produkcyjne. Automatyzacja produkcji to obecnie bardzo wymagany standard, biura projektowe, które przygotowują dokumentację techniczną, zdecydowanie muszą o tym pamiętać.
Obróbka metali – jedyny pewny sposób na dostarczenie części zamiennych
Jeżeli jesteśmy zainteresowani tym, aby pozyskać części zamienne do maszyn i urządzeń szybko oraz bez problemu, kluczowe okazuje się przygotowanie odpowiedniej dokumentacji technicznej. Wskazanie podstawowych parametrów, rozmiarów, właściwości, rodzaju materiałów jest dla wykonawcy niezwykle istotne.
Jeżeli wykonawca ma taką dokumentację, może przystąpić do wykonania części. Najlepszą metodą jest oczywiście CNC. Wiercenie, cięcie laserowe, gięcie, szlifowanie, gwintowanie czy spawanie – to absolutnie podstawowe usługi, dzięki którym dopasujemy wszystko do siebie oraz stworzymy części na indywidualne zamówienie.
Zobacz także: https://superchatka.pl/spawanie-konstrukcji-stalowych-oraz-cnc-dlaczego-warto-korzystac-z-uslug-jednej-firmy/
Cechy cięcia laserowego
Ciecie laserem o dużej mocy to zdecydowanie najpopularniejsza metoda dopasowania rozmiarów np. blach. Jej stosowanie niesie za sobą wiele konkretnych zalet. Co zdecydowanie należy wymienić, jako największe plusy tej metody? Przede wszystkim:
– szybkość cięcia oraz jego precyzję,
– brak uszkodzenia materiału,
– brak zmiany parametrów blachy,
– małą ilość odpadów,
– możliwość cięcia różnego rodzaju blach,
– efektywność usługi,
– możliwość wycinania kształtów, których nie można wyciąć tradycyjną metodą.
W czasach, gdy mamy do czynienia z bardzo wysokim zapotrzebowaniem na produkty, elementy stalowe, komponenty do maszyn oraz do urządzeń, szybkie i sprawne ich przygotowanie jest jedną z kluczowych kwestii. Im lepszą technologię obróbki zastosujemy, tym efekt będzie bardziej odpowiedni.