ubezpieczenie

Co możesz zyskać, posiadając prywatne ubezpieczenie emerytalne?

Osoby, które pozostają aktywne zawodowo, bardzo często ze względu na natłok obowiązków rezygnują z różnego rodzaju przyjemności. Wycieczka po Europie, częste wyjścia ze znajomymi, wizyta w teatrze czy rozwijanie swoich zainteresowań – każda z tych rzeczy odkładana jest „na później”. Niektóre osoby uważają, że czas na takie aktywności będą mieć na emeryturze, po zakończeniu swojej kariery zawodowej. Niestety nie każdy jest świadomy tego, że jego emerytura może rysować się w mniej kolorowych barwach niż to sobie wyobraża i planuje. Jak sprawić, aby nasza emerytura była czasem spędzonym w spokoju i radości? Rozwiązaniem może być prywatne ubezpieczenie emerytalne. Poznaj przydatne informacje na jego temat.

Emerytura w Polsce – przydatne informacje

Ubezpieczenie emerytalne w ZUS jest w naszym kraju obowiązkowe i powszechne. Wielu osobom wydaje się, że posiadając odpowiedni staż pracy i regularnie płacąc składki, po zakończeniu swojej kariery zawodowej będą mogli cieszyć się spokojną i bezpieczną emeryturą. Niestety rzeczywistość nie pozostawia w tej kwestii złudzeń: godną i odpowiednio wysoką emeryturą w naszym kraju będzie mogło cieszyć się niewiele osób.

Dlaczego taka sytuacja ma miejsce? W dużej mierze odpowiedzialny jest pogłębiający się niż demograficzny. Społeczeństwo w Polsce jest starzejące się, a co za tym idzie, składki, które aktualnie odprowadzasz, nie będą dotyczyły Twojej emerytury, a obecnych emerytów.

Taka rzeczywistość nie pozostawia złudzeń. Emerytury z ZUS-u wielu obecnych 20-kilkulatków mogą okazać się zatrważająco niskie, a co za tym idzie, niewystarczające na pokrycie podstawowych potrzeb jak niezbędne opłaty, żywność czy leki, nie wspominając już o drobnych przyjemnościach. Znaczna część osób po przejściu na emeryturę mimo wszystko będzie musiała pozostać aktywna zawodowo, a chyba nie o to mimo wszystko chodzi w spokojnej emeryturze, prawda? To właśnie jeden z powodów, dla których coraz więcej na popularności zyskuje prywatne ubezpieczenie emerytalne.

Jak oszczędzać na emeryturę?

Dla niektórych, głównie młodych osób emerytura to odległa przyszłość, dlatego z zarobionych pieniędzy wolą korzystać, kiedy są jeszcze młodzi. Mimo to coraz większa część społeczeństwa zaczyna zdawać sobie sprawę, że ich przyszła emerytura, jaką otrzymają od ZUS-u, nie wystarczy, aby móc wieść spokojne i godne życie. To właśnie w tym momencie najczęściej zapada decyzja o tym, aby wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć oszczędzać na swoją przyszłość. Jednak jak zrobić to skutecznie?

Sposobem, z którego zdecydowanie warto zrezygnować już na samym początku, jest odkładanie pieniędzy i tzw. chowanie ich w skarpecie. Dlaczego? Kiedy odkładamy gotówkę i trzymamy ją w zasięgu ręki, na przykład w domu, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że bardzo szybko ją wydamy. Co więcej, bardzo często odkładając w ten sposób, robimy to w sposób nieregularny i chaotyczny. Często decydujemy się również na odłożenie zbyt dużej kwoty, na czym cierpi nasz domowy budżet. I co najważniejsze, pieniądze odkładane w ten sposób nie przyniosą nam w przyszłości żadnych zysków w porównaniu z gotówką, jaką możemy uzyskać, posiadając prywatne ubezpieczenie emerytalne.

Prywatne ubezpieczenie emerytalne – dlaczego warto?

Sposobem skutecznego oszczędzania na emeryturę, który jest zdecydowanie lepszy niż trzymanie pieniędzy w domu lub na lokacie, jest prywatne ubezpieczenie emerytalne. Co jest w stanie nam zaoferować? 

To przede wszystkim rozwiązanie, w którym tak naprawdę otrzymujemy dwa produkty w jednym – ubezpieczenie na życie oraz długoterminowy plan oszczędzania na emeryturę. W ten sposób zapewniamy bezpieczeństwo naszym bliskim na wypadek, gdyby niespodziewanie nas zabrakło i gromadzimy odpowiednio wysokie środki, które po latach pozwolą nam cieszyć się emeryturą. Decydując się na takie rozwiązanie, otrzymujesz gwarancję, że Twój kapitał będzie całkowicie bezpieczny, a Ty będziesz w końcu mógł skupić się na rozwijaniu swoich pasji. Prywatne ubezpieczenie emerytalne może stanowić świetne dopełnienie obowiązkowego ubezpieczenia w ZUS.

Dodaj komentarz