Czy wypada nosić męskie joggery na bardziej oficjalne spotkania? Podpowiadamy

Jeszcze do niedawna mało który mężczyzna miał w sobie tyle odwagi, by wybrać się na oficjalne spotkanie w innym stroju niż garnitur. Ogólnie przyjęty dress code wymagał odpowiedniego do sytuacji stroju i najczęściej to garnitur był tym właściwym wyborem. Wszystko jednak zmieniło się w ostatnich latach, gdy nawet podczas oficjalnych spotkań coraz częściej stawia się na luz i wygodę zamiast przyciasnego kołnierzyka i spodni zaprasowanych w kant. Czy zatem coraz modniejsze męskie joggery sprawdzą się podczas oficjalnego spotkania?

Czym są joggery?

Główną cechą, która wyróżnia spodnie typu jogger, jest gruby ściągacz w dolnej części nogawek, odpowiedzialny za dobre dopasowanie spodni na wysokości kostki. Męskie spodnie joggery są niezwykle wygodne, więc świetnie sprawdzają się na co dzień, jednak swoim fasonem przywołują skojarzenie ze spodniami dresowymi, co sprawia, że nie kojarzą się z eleganckim stylem. Częściej spotyka się je w nieformalnych stylizacjach czy podczas spontanicznych wyjść na miasto. Joggery mogą być wykonane zarówno z jeansu, jak i z bawełny z domieszką elastanu. Wybrane modele mogą posiadać dodatkowe kieszenie na udach oraz podwójną warstwę materiału w okolicy kolan.

Wygoda i dobry wygląd

Luźny krój joggerów zapewnia upragniony komfort, jednak wciąż potrzeba odwagi, aby połączyć je z elegancką stylizacją, zachowując kompromis między wygodą a dobrym wyglądem. Przy takim połączeniu łatwo o błąd, który może skutkować gafą i nieprzychylnymi spojrzeniami, dlatego warto wcześniej zaplanować zestaw pasujący do sytuacji. Coraz większa popularność męskich joggerów sprawia, że warto zastanowić się, kiedy i jak można wykorzystać je podczas formalnych spotkań, aby zachować wygodę, ale jednocześnie uniknąć modowej wpadki. Podpowiadamy więc, jak dopasować spodnie męskie joggery do stylizacji w bardziej oficjalnym tonie.

spodnie meskie
Joggery męskie w camelowym kolorze

Jak dobrać joggery do oficjalnej stylizacji?

Ogólnie przyjęte modowe standardy wskazują, że ciemne jednolite stroje są odpowiednie, gdy chcemy zachować elegancki wygląd. Jeśli zależy nam na tym, by połączyć wygodę z oficjalnym strojem, warto postawić na męskie czarne joggery bez dodatkowych kieszeni. Dzięki zastosowaniu stonowanych barw w ciemnych odcieniach spodnie typu jogger nabiorą bardziej eleganckiego charakteru i będą dobrze pasować do stroju na oficjalne spotkanie. Dobrym wyborem są również szare męskie joggery zestawione z marynarką wykonaną z materiału w delikatną kratę. Równie ciekawe stylizacje znajdziesz w artykule o joggerach męskich na CKM.pl.

spodnie meskie
Szare joggery męskie

Spodnie typu jogger można zestawić zarówno z koszulą, koszulką polo, jak i z dobrej jakości bluzką z krótkim rękawem w jasnym kolorze. To, z czym zestawimy męskie joggery, zależy od rodzaju spotkania, ale także naszego stylu. Niecodzienne połączenia mogą sprawić, że poczujemy się niekomfortowo i stracimy sporo pewności siebie. Zestaw spodni typu jogger z innymi elementami garderoby powinien więc wyrażać nas i nasz indywidualny styl w eleganckim wydaniu. Nie jest to proste zadanie, jednak warto szukać takich stylizacji w sieci i próbować łączyć komfortowe ubrania w nieszablonowych zestawieniach — o ile jest to zgodne z nami samymi. W sklepach możemy spotkać coraz więcej modeli joggerów uszytych w bardziej oficjalnym stylu, dlatego mamy coraz większy wybór i możemy dzięki temu tworzyć ciekawe stylizacje.

Dodaj komentarz