eleganckie sukienki

Czym różnią się suknie koktajlowe od wieczorowych?

Są wydarzenia i uroczystości, na których należy zadbać o odpowiedni strój. W przypadku kobiet często wybrać należy między suknią wieczorową a koktajlową. Jaka jest różnica między nimi?

Kiedy wybrać suknię koktajlową, a kiedy wieczorową?

Wybór odpowiedniej sukienki na przyjęcie jest bardzo ważny, jeśli jesteś osobą, której zależy na przestrzeganiu zasad savoir-vivre. Według nich suknie koktajlowe to takie, które zakłada się na przyjęcia organizowane przed godziną 18. Są one krótsze, sięgają do kolan i nie zasłaniają całych nóg. Dzięki temu są o wiele wygodniejsze. Dodatkową cechą sukienek koktajlowych jest również to, że mają mniej ozdób.

Suknie wieczorowe, jak sama nazwa wskazuje, zakłada się na uroczystości i przyjęcia, które odbywają się późno, przynajmniej po godzinie 18. Są one bardzo eleganckie, długie, ponieważ sięgają aż do kostek lub podłogi. Często posiadają liczne zdobienia – cekiny czy ozdobne falbany.

Gdzie znaleźć odpowiednią sukienkę na uroczystość?

Jeśli planujesz wyjście na ważne przyjęcie czy uroczystość, musisz zadbać o odpowiedni wybór sukienki. Niekoniecznie musisz wybierać mocno ozdabianą suknię wieczorową, jednak dobrze, jeśli strój będzie na tyle elegancki i wyjątkowy, żeby pasował do okazji. Sukienki wieczorowe w Krakowie, Warszawie czy Poznaniu dostępne są w wielu butikach. Warto jest przymierzyć na miejscu kilka modeli i dopasować ten, który najlepiej będzie pasował do Twojej figury.

Suknie mogą być różne. Mogą mieć fason syreny – mocno dopasowany, podkreślający kształty. Mogą mieć także klasyczny, rozkloszowany dół, który zawsze wygląda bardzo elegancko. Decydując się na wybór sukni, warto także wziąć pod uwagę fakt, żeby była wygodna. Przyjęcia zazwyczaj trwają długo, czasami całą noc, dlatego dobrze, jeśli będziesz czuć się w niej komfortowo. Pamiętaj, że nawet najprostsza elegancka sukienka może nabrać całkiem innego wymiaru, za sprawą odpowiednio dobranych dodatków. Ozdobne szpilki, wielkie kolczyki czy zdobiona torebka ożywią całą stylizację.

Dodaj komentarz