funkcjonalne akcesoria

Eleganckie pudełka na koperty, które wykorzystasz także po ślubie – przegląd rozwiązań

Organizacja ślubu wymaga wykorzystania różnych funkcjonalnych akcesoriów. Jednym z nich są pudełka na koperty. Wbrew pozorom, można wykorzystać je również po ślubnej uroczystości. Sprawdź najciekawsze modele pudełek na koperty i poznaj ich różnorodne zastosowania.

Winietki, plan sali, pudełka na obrączki i koperty – wszystkie te akcesoria, choć niepozorne, mogą znacząco ułatwić organizację ślubu. Aby uniknąć chaosu na sali weselnej i oszczędzić sobie stresu, warto zainwestować w każde z nich. Niektóre mają jednorazowe zastosowanie – inne z kolei możesz wykorzystać ponownie, już po zakończeniu ślubnej uroczystości. Pudełka ozdobne na koperty ślubne, bo to właśnie o nich mowa, sprawdzają się jako akcesoria dekoracyjne wielokrotnego użytku. Jeśli zależy ci na takim wykorzystaniu, musisz jednak pamiętać, aby dobrać odpowiedni model szkatułki.

Zanim jednak przejdziemy do zastosowań pudełek na koperty, warto zastanowić się, jak o te koperty poprosić. Wbrew pozorom, wcale nie jest to takie oczywiste!

Jak poprosić o koperty zamiast prezentów?

O preferencjach w kwestii prezentów najlepiej uprzedzić gości już na zaproszeniu. To najlepsza, a w wielu przypadkach w zasadzie jedyna okazja, by przekazać gościom wszystkie detale dotyczące uroczystości. Trzeba jednak pamiętać, że goście wcale nie mają obowiązku wręczać parze prezentów. To raczej niepisana tradycja, jednak zakładanie, że pojawią się na uroczystości z podarunkiem, byłoby niezgodne z zasadami savoir-vivre.

Preferencje w kwestii prezentów należy więc wyrazić jak najsubtelniej – na przykład „Jeśli chcielibyście nas czym obdarować, będziemy niezmiernie wdzięczni za…”. Formułkę najlepiej umieścić na końcu, wykorzystując delikatny i mniejszy font. Można również wykorzystać wierszyki. Oto przykłady, proponowane przez polską markę ślubną:

#1

Aby ulżyć Wam w udręce,

co za paczkę dać w prezencie,

młoda Para podpowiada,

i zarazem pięknie prosi,

by w kopertę włożyć grosik.

#2

Gościom nisko się kłaniamy,

na wesele zapraszamy.

Będą pląsy, tańce, bale

i jedzenia stosy całe.

Więc się nasi mili stawcie

o prezenty się nie martwcie.

By nie stawiać ich na stercie, niechaj zmieszczą się w kopercie.

Jakie pudełko na koperty wybrać, aby służyło na długo?

Jeśli zależy ci na wytrzymałym akcesorium, dobrym wyborem będzie szkatułka na koperty weselne wykonana z drewna. Takie pudełko możesz wykorzystać jako dekoracyjny pojemnik na ślubne zdjęcia i pamiątki, który będzie uzupełnieniem domowego wyposażenia, a jednocześnie nośnikiem wspomnień.

Do wykorzystania jako akcesoria dekoracyjne najlepiej sprawdzą się modele pozbawione popularnego napisu „dziękujemy” opatrzonego imionami małżonków. W takim wypadku najlepiej wybrać ażurowe pudełko na koperty opatrzone dekoracyjnym, misternym wzorem. Ciekawym wyborem może być również okrągłe pudełko na koperty. Akcesoria tego typu możesz wykorzystać również do przechowywania dokumentów, przedmiotów codziennego użytku czy różnego rodzaju przyborów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pudełko na koperty?

Ważnym kryterium jest rozmiar. Jeśli planujesz dużą uroczystość, warto zaopatrzyć się w duże pudełko na koperty ślubne od artMA, które pomieści nawet ich setki. Nie bez znaczenia jest materiał, który determinuje trwałość akcesorium. Drewno to najlepszy wybór. Warto również zwrócić uwagę czy pudełko wyposażone jest w zdejmowane wieczko oraz jak duży jest otwór na koperty. Mogą mieć one niestandardowe rozmiary, co trzeba mieć na uwadze.

Dodaj komentarz