filmy anime

Filmy anime – od czego zacząć?

Anime to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli popkultury japońskiej. Pod tym pojęciem rozumie się japońskie filmy animowane oraz styl japońskiej animacji. Filmy anime nie są tak proste w przekazie, jak tradycyjne filmy animowane z innych krajów. Łączą elementy różnych gatunków oraz szeroką tematykę, przez co trudno jednoznacznie je kategoryzować. Co jeszcze warto wiedzieć w tym temacie?

Co wyróżnia filmy anime?

Japońska animacja to przede wszystkim rozmaitość stylów, skierowanych do ogromnego grona odbiorców – kobiet i mężczyzn, dziewczyn i chłopców, osób w każdym wieku. Tematyka animacji jest bardzo urozmaicona – od sensacji, przez science fiction, fantasy po erotykę.

Anime wyróżnia się na tle innych animacji charakterystycznym stylem rysowania. Postaci mają duże oczy, a włosy cieniowane są w charakterystyczny sposób. Ponadto w niektórych produkcjach stosowane są przez rysowników bardzo uproszczone wizerunki bohaterów określane mianem super deformed.

Anime dedykowane jest – ze względu na prezentowane treści – rozmaitym grupom wiekowym widzów. Mamy kreskówki, które będą odpowiednie dla młodszych odbiorców, jak na przykład Dragon Ball, czy też hentai, które są przepełnione treściami erotycznymi, rekomendowanymi wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Inspiracją do stworzenia artykułu na temat anime była strona: https://www.kinofabryka.pl/filmy-anime-oto-wszystko-co-trzeba-o-nich-wiedziec/.

Zanim więc zabierzecie się za oglądanie anime, warto dokładnie sprawdzić z jaką produkcją mamy do czynienia. Może bowiem okazać się, że pod niewinnie brzmiącym tytułem kryją się treści, których możemy nie mieć ochoty oglądać. Warto więc interesujące nas produkcje prześwietlać w wiodących bazach związanych z kinematografią – jak Filmweb, czy IMDb, gdzie znajdziemy drobiazgowe informacje na ich temat.

Anime to bardzo ważny dla popkultury gatunek seriali animowanych. Nie można nie zauważyć ogromnego wpływu jaki wywarł na kulturę japońską oraz jej fanów. Na pewno warto się zainteresować historią tych animacji oraz zapoznać z najważniejszymi tytułami stanowiącymi kanon tej twórczości.

Dodaj komentarz