nasiona traw

Gdzie warto sadzić trawy gazonowe?

Trawy gazonowe to jeden z najczęściej wybieranych przez posiadaczy ogrodów gatunek. Ich uniwersalność sprawia, że niemal zawsze będą dobrym wyborem, a w wielu przypadkach można uznać je za niezastąpione. Gdzie szczególnie warto sadzić trawy gazonowe?

Czym cechują się trawy gazonowe?

Najważniejszą cechą traw gazonowych jest ich wytrzymałość. Jest to gatunek wyjątkowo odporny na deptanie, dlatego będzie świetnym wyborem gdy trawnik ma pełnić nie tylko funkcję ozdobną, ale także użytkową. Z tego powodu trawy gazonowe są niezastąpione w przydomowych ogródkach rodzin z dziećmi. Wytrzymają niejedną szaloną zabawę, zachowując cały czas piękny kształt i soczysty zielony kolor. Radzą sobie doskonale nawet, kiedy przez dłuższy czas są poddane obciążaniu. Dodatkowo można je określić mało wymagającymi. Właściwie prawie nie trzeba ich pielęgnować, w związku z czym są idealne dla zabieganych osób, które chciałyby posiadać pięknie prezentujący się ogród, wymagający małego nakładu pracy.

Czym jest mieszanka trawnikowa?

Mieszanka trawnikowa to mieszanka nasion traw różnych gatunków. Zmieszanie wielu odmian sprawia, że trawnik bardziej przypomina naturalnie występujące w przyrodzie łąki. Dzięki temu jest bardzo mało wymagający i łatwy w pielęgnacji. Dodatkowo nadaje mu to sporej wytrzymałości na trudne warunki. Może rosnąć nawet w miejscach mało żyznych i zacienionych. Bioróżnorodność takiego rozwiązania ma pozytywne znaczenie z pespektywy ekologicznej. Jest korzystna dla różnych gatunków zamieszkujących trawnik.

Jakie nasiona traw wybrać?

Ogromna ilość możliwości może wprowadzać w zakłopotanie i utrudnić podjęcie decyzji. Wybór należy oprzeć na indywidualnych preferencjach i późniejszej roli jaką będzie pełnił trawnik. Czy ma być miejscem zabaw dla dzieci? Jeśli tak, warto zastanowić się nad nasionami trawy gazonowej. Ma porastać zacieniony drzewami skrawek podwórka? W takim razie dużo lepszym wyborem może być zakup mieszanki trawnikowej. Różnorodność dostępnych rodzajów nasion sprawia, że każdy może znaleźć idealny produkt dla siebie.

Dodaj komentarz