stomatolog implanty

Implanty zębów – jak wybrać dobrego implantologa?

Zabieg wszczepienia implantów zyskuje coraz większą popularność i jest oferowany przez wiele gabinetów. Ważne, aby był wykonywany przez fachowca. Na co należy zwrócić uwagę?

Czym wyróżnia się dobry implantolog?

Decydując się na wszczepienie implantów, należy wybrać dobrego specjalistę. Zabieg jest dosyć inwazyjny, dlatego ważne, żeby implantolog, który będzie go wykonywał, posiadał odpowiednie umiejętności oraz doświadczenie. Implanty zębów w Pszczynie oraz wszędzie indziej powinny być przygotowane indywidualnie dla pacjenta. W przypadku implantów porcelanowych lub cyrkonowych protetyk powinien zadbać o dobór odpowiedniej barwy obudowy. Dodatkowo powinien przed zaplanowaniem zabiegu przeprowadzić dokładny wywiad z pacjentem i skierować go na niezbędne badania. Przede wszystkim muszą zostać usunięte pozostałości po korzeniach zębowych. Należy także wyleczyć wszystkie ubytki oraz stany zapalne dziąseł, ponieważ stanowią one idealne środowisko do rozwoju i gromadzenia się bakterii. Po zabiegu implantolog zaleci regularne kontrole, umożliwiające sprawdzanie prawidłowego przyjęcia się implantu.

Jak poprawić stan uzębienia?

Oprócz regularnych wizyt u stomatologa i leczenia zachowawczego warto skorzystać z innych zabiegów, które mogą poprawić wygląd uzębienia. Jednym z nich jest wybielanie zębów w Pszczynie czy gdziekolwiek indziej. Wybielanie polega na rozprowadzeniu profesjonalnego preparatu na zębach oraz skierowaniu na nich światła ze specjalnej lampy, która aktywuje wybielanie. Zabieg jest bezpieczny dla szkliwa i pozwala rozjaśnić kolor nawet o 6 tonów. Doskonałym uzupełnieniem jest korzystanie ze specjalnych nakładek wykonanych przez stomatologa oraz otrzymanych od niego profesjonalnych środków. Zaleca się nakładanie ich na co najmniej 6 godzin dziennie przez ok. 2 -4 tygodnie, w zależności od stanu zębów. Przy regularnym stosowaniu efekty mogą być spektakularne. Ważne, żeby podczas procesu wybielania stosować wyłącznie „białą dietę”.

Dodaj komentarz