opalanie

Jak właściwie dobrać kosmetyki do opalania?

Właściwie dobrane kosmetyki do opalania to ogromna szansa na to, aby zapewnić skórze właściwą ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Oznacza to, że decydując się na ich zakup powinniśmy wziąć pod uwagę szereg czynników, które mają istotny wpływ nie tylko na to, aby czuć się komfortowo i bezpiecznie, ale żeby rzeczywiście tak było. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Jak zapewnić skórze bezpieczne opalanie?

Aby zapewnić skórze bezpieczeństwo przebywania na słońcu nalezy przede wszystkim zrezygnować z ekspozycji na promieniowanie w godzinach 11-15. Pamiętajmy o tym, że nawet najlepszej klasy kosmetyk nie zapewni nam skutecznej ochrony, jeśli nie będziemy stosować się do tej żelaznej zasady. Jeśli więc tylko mamy taką możliwość – unikajmy ekspozycji na słońce właśnie w tym czasie. Nie bez znaczenia pozostaje także zdanie sobie sprawy z tego, że z promieniowaniem UVA mamy do czynienia praktycznie przez cały rok, nawet wtedy, kiedy niebo jest skąpane w chmurach – szkodliwe promienie skutecznie wnikają w głąb skóry zdecydowanie przyspieszając proces starzenia się.

Jakie kosmetyki do opalania wybrać?

Na pewno powinniśmy stawiać na kosmetyki od dobrych producentów, którzy cieszą się uznaniem na rynku, a opinie użytkowników są jak najbardziej pozytywne. W tego rodzaju produktach na próżno szukać w składzie substancji, które negatywnie mogłyby wpłynąć na kondycję naszej skóry. Oznacza to, że przynajmniej w założeniu – nie powinno w nich być takich, które powodują reakcje alergiczne.

Kolejna ważna kwestia to taka, aby kosmetyki nie były testowane na zwierzętach, jak również posiadały odpowiednie atesty, które mogą świadczyć o tym, że są wysokiej jakości. Ważne jest także to, aby dobrej klasy kosmetyk pozostawał na skórze przez długi czas i szybko się wchłaniał. Istotne jest także to, aby był on wodoodporny, co na pewno przełoży się na komfort jego użytkowania, zwłaszcza to, że szybko się wchłonie, jak również bezpiecznie będziemy mogli korzystać z kąpieli słonecznych nawet wtedy, kiedy będziemy w wodzie.

Jaki filtr w kosmetykach do opalania?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. Najważniejsze jest to, aby w ogóle postawić na filtr – nawet w przypadku, kiedy nie mamy do czynienia z karnacją podatną na zaczerwienienia czy też na opuchnięcia. Dermatolodzy zalecają przynajmniej taki o wysokości 15 SPF. Jeśli postawimy na 30 możemy liczyć na blokadę rzędu 97 procent, natomiast 50 już 98, a 100 – nawet 99.

Dodaj komentarz