Przeładunek

Jaką funkcję pełni mostek przeładunkowy?

Hale magazynowe, czy też same magazyny pracują często na wysokiej intensywności i bardzo ważne jest tam to, by niezwykle sprawny był proces przeładunku, czyli przenoszenia towarów z magazynu do samochodu ciężarowego lub na odwrót, gdy to na magazyn dostarczone zostaną nowe towary. W tym bardzo ważną funkcję może pełnić mostek przeładunkowy. Czym on jest, co to za funkcja i gdzie dostępny powinien być mostek przeładunkowy?

Mostek przeładunkowy – gdzie go zamówić?

Magazyny, które chcą usprawnić proces przeładunku powinny zamówić mostek przeładunkowy, czyli jeden z rodzajów systemów przeładunkowych. Na takie mostki można liczyć na przykład w ofercie firmy Elko, która od ponad 30 lat zajmuje się dostarczaniem systemów przeładunkowych do swoich klientów i co za tym idzie usprawnianiem łańcuchów dostaw.

Z pomocą przedsiębiorstwa Elko można też liczyć na takie usługi jak montaż rampy przeładunkowej, dostarczanie bram, drzwi oraz napędów niezbędnych na magazynie, stawianie domków przeładunkowych, czy też na zakup i montaż uszczelnień bramowych, dzięki którym można zadbać o uszczelnienie bram magazynu.

Mostek przeładunkowy – jaką pełni funkcję?

Funkcja mostka przeładunkowego jest niezwykle prosta. Ma on połączyć rampę załadunkową z naczepą samochodu ciężarowego, na której znajdują się zamówione wcześniej towary. Taki mostek mocuje się do rampy i jest on następnie rozkładany przed podjechaniem samochodu ciężarowego po to, by kierowca wiedział, jak odpowiednio ustawić naczepę. Po podjechaniu naczepą bez większych problemów można rozpocząć załadunek lub jej rozładunek.

Co ważne mostek przeładunkowy jest lekki, lecz stworzony z niezwykle mocnych materiałów, które muszą w końcu znosić obciążenia nakładane na przykład przez wózek widłowy przewożący palety. Oprócz tego na mostkach nakłada się antypoślizgowe warstwy lub dba o to, by był na nich antypoślizgowy wzór, dzięki czemu pracownicy są w pełni bezpieczni w trakcie korzystania z mostka.

Dodaj komentarz