wlasna marka

Kolektywni – 5 marek, wspólna historia

Środowy wieczór w wykwintnej restauracji Opasły Tom zapamiętany zostanie w świecie polskiego designu jako początek nowej ery, ery kolektywnego działania. Przy smakołykach serwowanych przez najlepszych szefów kuchni odbyła się premiera grupy Kolektywni zrzeszającej rodzime marki meblarskie, których wyznacznikiem jest unikatowe wzornictwo, lokalne rzemiosło i wysoka jakość. 

Kolektywni powstało w odpowiedzi na pandemiczną rzeczywistość, która w mniejszym lub większym stopniu dotknęła każdy biznes. Twórcy projektu, będący sami producentami, zauważyli jak trudno wybić się na polskim rynku małym, rzemieślniczym firmom, wytwarzającym meble z rodzimych surowców, nie na masową skalę.

– Dostrzegamy brak świadomości u odbiorców tego, że w naszym kraju działają niewielkie firmy rzemieślnicze, które powstały z założeniem tworzenia własnych, unikatowych produktów. Produktów tak zaprojektowanych i wykonanych by służyć pokoleniom, ograniczając konsumpcję surowców z korzyścią dla naszej planety. – mówi Mateusz Nowotnik, właściciel MILONI.

Grupę Kolektywni tworzy na razie pięć polskich marek BORCAS, LOFT DECORĘ, MILONI, NOBONOBO i SWALLOW’S TAIL

Z pozoru konkurencyjne firmy postanowiły razem promować swoje produkty, jak i wartości, jakie za nimi stoją, czyli indywidualny design, szacunek do ludzkiej pracy i dbałość o środowisko. Wspólne działanie oraz dzielenie się doświadczeniami pozwoli na lepsze promowanie polskiego rzemiosła balansującego najczęściej na pograniczu sztuki, pasji i produkcji. Dodatkowe informacje na temat projektu dostępne są na www.kolektywni.org.

Na kolację, zorganizowaną przez OKK! PR we wnętrzach dobrze znanej warszawskiej restauracji Opasły Tom zaproszeni zostali dziennikarze i redaktorzy najlepszych wnętrzarskich czasopism, jak i portali internetowych. Przedstawienie nowo powstałej inicjatywy przebiegało w przyjacielskiej atmosferze. Zarówno goście, jak i twórcy mogli swobodnie opowiadać o swoich planach i założeniach. Niewątpliwie ważne jest rozpowszechnianie takich działań mających na celu promowanie polskiego designu.

Dodaj komentarz