pielegnacja twarzy

Krem do twarzy na dzień – jak go dobrać do potrzeb skóry?

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy to absolutna konieczność, jeśli chcemy zachować jej dobrą kondycję i młodzieńczy wygląd. W każdej kobiecej kosmetyczce powinien znaleźć się krem do twarzy na dzień dobrany do specyficznych potrzeb cery. Czym różni się on od kremu na noc i jakie składniki aktywne powinny się w nim znaleźć? Podpowiadamy.

Krem do twarzy na dzień – jak wybrać najlepszy?

Wybór kremu na dzień nie może być kwestią przypadku. Przed zakupem produktu należy wziąć kilka istotnych czynników, od których zależy skuteczność jego działania. Kluczową rolę odgrywa nasz wiek – młoda skóra wymaga zastosowania innych składników aktywnych niż cera dojrzała.

Nie bez znaczenia pozostaje również nasz styl życia. Pamiętajmy o tym, że nadmierna ekspozycja na szkodliwe czynniki zewnętrzne, takie jak np. promieniowanie UV, zanieczyszczenia powietrza czy suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach mocno wpływają na potrzeby naszej skóry.

Krem do twarzy na dzień a typ cery

Jednym z najważniejszych aspektów, jakie należy wziąć pod uwagę przed zakupem kremu na dzień jest rodzaj naszej cery. Jeśli jesteśmy posiadaczkami skóry mieszanej lub tłustej, ze skłonnościami do niedoskonałości należy postawić na nawilżający krem do twarzy na dzień, który jednocześnie redukuje wydzielanie sebum i daje efekt naturalnego zmatowienia skóry.

Skóra przesuszona z kolei wymaga zastosowania produktów o bogatszej formule, która intensywnie ją nawilży, odżywi i przyniesie ukojenie. Warto w nich szukać m.in. lipidów, kwasu hialuronowego czy olejów roślinnych.

Cera dojrzała potrzebuje zastrzyku składników aktywnych, które pozwolą zatrzymać upływający czas i wygładzić zmarszczki. W kremie przeciwzmarszczkowym na dzień najczęściej znajdziemy takie składniki jak m.in. kwas hialuronowy, kwas glikolowy czy peptydy.

Krem na dzień do twarzy – jak stosować?

Dobry krem na dzień nie wystarczy. Aby czerpać z niego jak najwięcej korzyści należy odpowiednio go aplikować. Warto rozpocząć od oczyszczenia cery, tonizowania jej i nałożenia serum. Jak działa serum do twarzy? Zawiera skoncentrowane substancje aktywne, które wnikają głęboko w skórę. Następnie trzeba nałożyć krem do twarzy na dzień – obowiązkowo z filtrem.

Dodaj komentarz