blachodachowka

Na co powinno się zwracać uwagę wybierając blachodachówkę? 

Wybór pokrycia dachowego to niełatwe zadanie. Trzeba wówczas wziąć pod uwagę nie tylko cenę wybranego materiału, ale przede wszystkim jego parametry. Do najpopularniejszych rozwiązań możemy bez wątpienia zaliczyć blachodachówkę. Jest to ciekawa alternatywa dla dachówek ceramicznych. Należy jednak pamiętać, że w hurtowniach pokryć dachowych można znaleźć różne rodzaje blachodachówki. Na co zwrócić uwagę, wybierając to pokrycie?

Jakimi cechami powinna się wyróżniać dobrej jakości blachodachówka?

Pokrycie dachowe pełni wiele ważnych funkcji. Przede wszystkim przenosi ciężar dachu na ściany budynku, a do tego chroni mieszkańców przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych. O to, na co zwrócić uwagę, wybierając materiał, aby dobrze sobie radził ze swoimi zadaniami, zapytaliśmy specjalistę z hurtowni pokryć dachowych Dachlux w Warszawie:

– Jedną z ważniejszych kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem blachodachówki, jest jej odporność na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, na które będzie narażona. Nasi klienci często pytają, jak to zrobić. Wystarczy sprawdzić, jakie materiał ma powłoki ochronne. Istotna jest też ich grubość. Jeśli chodzi o najpopularniejsze rozwiązania, to zaliczamy do nich Poliester Standard, czyli ocynkowaną obustronnie blachę, która dodatkowo jest powleczona. W przypadku pokryć szczególnie narażonych na korozję lepiej zdecydować się na Colorcoat HPS200 od TATA Steel, która jest wyposażona w metaliczną warstwę z cynku i aluminium.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając blachodachówkę?

Kolejnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę podczas zakupu blachodachówki, są walory estetyczne. Dach jest wizytówką domu, dlatego dobrze, jeśli będzie pasował do elewacji czy stolarki okiennej i drzwiowej. To właśnie kolory tych elementów powinny determinować dobór odcienia blachodachówki. W hurtowniach zwykle dostępne są klasyczne modele – czarne, czerwone, brązowe i zielone oraz nietypowe rozwiązania. Czynnikiem, który może się okazać szczególnie ważny, są warunki oraz długość gwarancji.

Często zdarza się tak, że dostawcy udzielają jej na 10-15 lat, jednak niektóre produkty można reklamować nawet przez cztery dekady. Jednak aby móc skorzystać z takiej możliwości, trzeba zadbać o poprawny montaż, który najlepiej powierzyć specjalistom. Kolejnym kryterium, które trzeba wziąć pod uwagę kupując dachówki z blachy, jest kształt dachu. W przypadku prostych konstrukcji lepiej sprawdzą się cięte arkusze, a moduły będą dobrym wyborem, jeśli chodzi o bardziej skomplikowane dachy.

Dodaj komentarz