nitownice

Nitownice do nitonakrętek – na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie?

Nitownice do nitonakrętek to urządzenia stosowane na szeroką skalę w nowoczesnym budownictwie. Dzięki nim można szybko i skutecznie połączyć ze sobą kilka elementów konstrukcyjnych, zazwyczaj blach dachowych. Takie zespolenia są niezwykle wytrzymałe oraz odporne na warunki atmosferyczne, a także na uszkodzenia. Na co zwrócić uwagę wybierając dobry sprzęt do tego celu? Podpowiadamy.

Do czego wykorzystuje się nitownice do nitonakrętek?

Nitownice do nitonakrętek wykorzystuje się zazwyczaj w szerokim zakresie różnorakich prac budowlanych. Używa się ich do łączenia cienkich i płaskich materiałów. Zazwyczaj więc sprawdzają się one we wkręcaniu śrub w delikatne blachy, bez ryzyka naruszenia ich struktury. W ten sposób uzyskuje się stabilne i wytrzymałe połączenia, które są w stanie przetrwać bardzo długie lata bez potrzeby wykonywania dodatkowych zabiegów konserwacyjnych.

Jakie parametry muszą posiadać dobre nitownice do nitonakrętek?

Na rynku znajdziemy zarówno nitownice przeznaczone dla profesjonalistów, jak i dla amatorów. Różnią się ceną, funkcjonalnością oraz łatwością użytkowania. Najtańsze są modele ręczne, które nie cieszą się dużą popularnością. Stosowane są zazwyczaj w zastępstwie urządzeń akumulatorowych. Do ich użycia potrzebna jest znaczna siła, a wadą niska precyzja zaciskania nitonakrętek.

Największą popularnością cieszą się modele akumulatorowe. Ich zaletą jest wygoda użytkowania oraz uniwersalność. Świetnie sprawdzają się zarówno podczas prac budowlanych, jak i przemysłowych. Należy mieć jednak świadomość, że mają siłę zacisku mniejszą niż profesjonalne modele pneumatyczne.

Wybierając nitownicę warto także zwrócić uwagę na wygodę jej wielogodzinnego użytkowania. Najlepsze z nich wyposażone są w gumową rękojeść, co zmniejsza ryzyko ich wyślizgnięcia się z dłoni. Należy również sprawdzić dokładnie takie parametry jak waga oraz rozmiary urządzenia, bo to one decydują o komforcie pracy w różnych warunkach. Warto z urządzeniem dokupić także odpowiednie nakrętki nierdzewne.

Dodaj komentarz