ozonowanie koronawirus

Ozonowanie – czy to skuteczny sposób na koronawirusa?

Ozonowanie powietrza i powierzchni stało się procesem coraz częściej wybieranym w sytuacji, gdy zależy nam na szybkiej dezynfekcji. Sposób ten nie wymaga użycia żadnych środków chemicznych, co być może jest główną przyczyną jego popularności. W tym przypadku substancją odkażającą jest sam ozon, będący gazem, znanym z silnych właściwości utleniających. Urządzenie do ozonowania pomieszczeń działa ekologicznie. Pozwala na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów oraz ich przyczyn. Zwalcza bakterie, drobnoustroje, grzyby i wirusy. Co jeśli chodzi o ozonowanie i koronawirusa? Czy w tym przypadku metoda ta również jest skuteczna?

Urządzenia do ozonowania pomieszczeń lub fachowa pomoc

Choć ozon jest składnikiem naturalnie występującym w atmosferze, urządzenie do ozonowania pomieszczeń jest niezbędne, jeśli chcemy przeprowadzić cały zabieg w sposób profesjonalny. Urządzenia do ozonowania są łatwo dostępne – kupimy je przez internet lub stacjonarnie w sklepach z elektroniką. Jednak maszyna do ozonowania to produkt, który wymaga fachowej obsługi.

Zwykle lepiej zlecić to zadanie komuś, kto dysponuje fachową wiedzą i doświadczeniem. Maszyny do ozonowania znajdują się na wyposażeniu między innymi firmy Stander. Profesjonaliści mają również odpowiednie doświadczenie, które umożliwia im przeprowadzenie skutecznego zabiegu.

Ozonowanie a koronawirus – czy ozon zapobiega zarażeniu?

W czasach pandemii ozonowanie to podstawa działalności wielu branż. Dezynfekuje się w ten sposób szpitale, kina, teatry, galerie handlowe. Jeśli zainwestujemy w ozonowanie i całym zabieg przeprowadzimy fachowo, to szanse na usunięcie wirusa z powierzchni mogą wzrosnąć.

Już w przeszłości ozon wykazał skuteczność w zwalczaniu wirusów podobnych do tego, który wywołuje chorobę COVID-19. Natomiast od czasu rozpoczęcia się obecnej pandemii, wielokrotnie testowano jego skuteczność w walce z aktualnie zagrażającym nam koronawirusem. Warto o tym pamiętać i zapewnić bezpieczeństwo sobie, swoim bliskim, rodzinie, gościom i klientom.

Miejmy też na uwadze, że ozonowanie usuwa również wszelkie alergeny unoszące się w pomieszczeniu, takie jak pyłki, grzyby, roztocza, czy pleśń. Co więcej, likwiduje bakterie i odświeża powietrze. Zatem jak widać, zabieg ozonowania ma wiele zastosowań.

Do czego jeszcze przyda się maszyna do ozonowania?

Ozonowanie można także przeprowadzać na jedzeniu. Ozonator do żywności usuwa groźne dla naszego zdrowia pestycydy, antybiotyki, hormony, konserwanty i inne szkodliwe substancje. Zwalcza pleśnie, grzyby oraz bakterie. Co więcej, dzięki korzystaniu z tego urządzenia, nasze produkty spożywcze są odświeżone i oczyszczone, a także wydłuża się ich przydatność do spożycia.

Ozonowanie najczęściej stosuje się w czyszczeniu następujących produktów: warzyw i owoców, jaj, mięsa, ryb oraz owoców morza. Ponadto, proces ten sprawdza się również w usuwaniu chemii z wszelkiego rodzaju kasz, ryżu, a także roślin strączkowych. Ozonator do żywności może służyć także jako sprzęt do dezynfekcji lunchboxów, naczyń, sztućców oraz wszelkich urządzeń kuchennych. Chętnie korzystają z niego mamy, używając do czyszczenia dziecięcych butelek i bidonów.

Dodaj komentarz