wizyta u dentysty

Protetyka stomatologiczna – na czym polega?

Nowoczesna stomatologia jest niesamowicie rozbudowana i dzięki temu składa się na nią całe mnóstwo dziedzin. Jedna z nich to protetyka stomatologiczna, która należy do jednych ze starszych dziedzin stomatologii. Czym jednak dokładnie jest protetyka stomatologiczna i na czym ona polega?

Gdzie znaleźć gabinet protetyki stomatologicznej?

Jeśli szukasz kliniki stomatologicznej, w której skład wchodzi protetyka stomatologiczna w Łodzi najlepiej będzie jeśli skorzystasz w tym celu z internetu. W sieci odnajdziesz naprawdę sporo przeróżnych klinik stomatologicznych posiadających właśnie protetykę w swojej ofercie.

Używając internetu w celu znalezienia kliniki oferującej protetykę stomatologiczną możesz we właściwe pole w wyszukiwarce wpisać taką frazę jak na przykład implanty zębowe w Łodzi. W ten sposób z pewnością odnajdziesz właściwą klinikę, gdyż wykonywanie implantów zębowych to jedna z podstawowych metod leczenia protetycznego.

Na czym polega protetyka stomatologiczna?

Dziedzina stomatologii, którą jest protetyka stomatologiczna zajmuje się przede wszystkim odbudowaniem niekompletnego uzębienia. Mowa tu więc o przywróceniu pierwotnych zdolności zgryzowych, gdy jeden lub kilka zębów jest mocno uszkodzonych lub po prostu wypadły.

Podstawowe działanie wykonywane przez lekarzy protetyków to wykonywanie wszelkiego rodzaju protez takich jak na przykład implanty zębowe. Implant jest wszczepem śródkostnym, który imituje korzeń zęba, a także koronę zęba. Jest jednak wiele innych metod na uzupełnienie braków w uzębieniu.

Pośród stosowanych przez protetykę stomatologiczną metod można wymienić stałe protezy takie jak korony, mosty oraz licówki. Korona jest stosowana w wypadku pojedynczych ubytków zębowych, licówki to z kolei uzupełnienia ubytków, a mosty to kilka połączonych ze sobą koron protetycznych. Oprócz tego są wykonywane całkowite protezy zębowe, które mogą być wyjmowane lub stałe. Te pierwsze charakteryzują się niższą ceną, lecz również gorszą trwałością.

Dodaj komentarz