Skuteczne sposoby na pozbycie się kamienia

Kamień na bateriach łazienkowych, na zlewie, w czajniku, żelazku, czy ekspresie, a do tego te okropne zacieki na szkle wyjętym ze zmywarki. Kto z nas nie zna tego problemu. Za wszystko to odpowiedzialna jest twarda woda, która nierzadko jest dostarczana do naszych domów, mieszkań, biur, czy restauracji.

Skąd bierze się twardość wody? Na co wpływa i czy są skuteczne metody na pozbycie się raz na zawsze uciążliwego kamienia? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Twarda woda- skąd ona się w ogóle bierze i dlaczego warto jest mieć zmiękczacz do wody?

Odpowiedzialnymi za powstawanie kamienia, w czajniku, jest nic innego jak związki wapnia i magnezu, które podczas gotowania przekształcają się w węglany, które osadzając się na ściankach naczynia tworzą kamień, którego tak nie lubimy. Wspomniane jony wapnia i magnezu, a w zasadzie duże ich stężenie decyduje o twardości wody, a tym samym jak już wiemy powstawaniu kamienia.

Dobrze, ale czy kamień i wysoka twardość wody, wpływa tylko na kwestie wizualne, czy ma jakieś inne negatywne oddziaływania?

Niestety okazuje się, że duża twardość wody, a tym samym ryzyko powstawania kamienia negatywnie wpływa nie tylko na kwestię wyglądu. Twarda woda i kamień to także:

  • obniżenie wydajności instalacji grzewczych gorsza praca sprzętów AGD oraz niższa żywotność

  • gorszy smak potraw i napoi na bazie wody

  • negatywny wpływ na skórę i włosy

Wszystkie te negatywne skutki to zasługa twardości wody i kamienia. Czy jest zatem sposób na skuteczną walkę z uciążliwym kamieniem, otóż tak, a są nim zmiękczacze do wody.

Jakie są zalety korzystania ze zmiękczaczy do wody?

  • ochrona instalacji, twarda woda powoduje osad, a ten może powodować zatory rur, zmiękczacze do wody skutecznie walcząc z jej twardością stanowi ochronę instalacji w tym instalacji grzewczych,

  • zmiękczacz do wody to oszczędności- to zaleta wynikająca bezpośrednio z powyższej, jeśli zmiękczacze, zmiękczają wodę chroniąc instalację grzewczą, dzięki temu nie dochodzi do niepotrzebnych strat energii, co z kolei przyczynić się może do mniejszych rachunków,

  • poprawia działania sprzętów AGD- twarda woda, powoduje osad kamienny, negatywnie wpływa na działanie sprzętów AGD, zmiękczona woda, z kolei przedłuży ich żywotność.

Ecowater Comfort 400- dobrej klasy zmiękczacz do wody

Ecowater Comfort 400 urządzenie, które doskonale sprawdzi się nie tylko w domu, ale także restauracji, czy kawiarni.

Ecowater Comfort 400 to na tyle zaawansowane urządzenie, dzięki, któremu twardość wody to będzie bardzo odległy problem. Ecowater Comfort 400 to najwyższa jakość komponentów, bezawaryjna i praktycznie bezobsługowa praca. Jak to działa?

W Ecowater Comfort 400 umieszczono żywicę jonowymienną, która pełni tam zadanie tzw. złoża filtracyjnego, podczas przepływania przez nie wody, następuje wymiana jonowa wapnia i magnezu, które zostają wymienione na jony sodu. Dzięki temu woda jest zmiękczona, a co za tym idzie pozbawiona kamienia.

Ecowater Comfort 400 to także urządzenie, które nie wymaga większej obsługi, wszystko to dzięki dużemu pojemnikowi na sól, który zmieści nawet 90 kg.

Skuteczny zmiękczacz wody, jak np. Ecowater Comfort 400, to dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie występuje problem ze znaczną twardością wody. W profesjonalnym sklepie znajdziemy to zaawansowane urządzenie, a także inne zmiękczacze do wody tego producenta.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz