uslugi adwokata kiedy z nich skorzystac

W jakich sprawach warto skorzystać z pomocy adwokata?

Prawo rodzinne, rozwody i alimenty, spadki i odszkodowania, prawo karne i cywilne, prawo spółek handlowych – w wielu sprawach trudno obejść się bez doświadczonego prawnika. Nie zawsze chodzi przy tym o reprezentowanie klienta przed sądem. Adwokat udzieli porad, dokona analizy dokumentów, a także sporządzi pisma urzędowe, w których lepiej unikać błędów.

Prawo rodzinne, rozwody, alimenty

Kancelarie adwokackie zajmują się prowadzeniem spraw z zakresu prawa rodzinnego. Pomagają klientom przebrnąć przez rozwód, który jest często procesem wyczerpującym i czasochłonnym (szczególnie gdy chodzi o rozwód z orzeczeniem o winie). Zajmują się dochodzeniem o alimenty – zarówno na dzieci oraz byłych małżonków, jak i na rodziców – albo o ich podwyższenie lub obniżenie. Prowadzą sprawy o ustanowienie opieki nad dziećmi i ustalenie zasad kontaktów z nimi, a także o ustalenie ojcostwa. Niezależnie od rodzaju sprawy rozwodowej czy rodzinnej warto zwrócić się o pomoc do doświadczonego adwokata, dlatego mieszkańców Wrocławia i okolic zachęcamy do skorzystania z usług wrocławskiej kancelarii adwokackiej Katarzyny Kamienowskiej.

Prawo spadkowe, dziedziczenie i odrzucenie spadku

Adwokaci oferują porady prawne dotyczące różnych zagadnień prawa spadkowego, takich jak nabycie spadku (wprost lub z dobrodziejstwem inwentarza) albo jego odrzucenie, uchylenie aktu poświadczenia dziedziczenia, dochodzenie zachowku albo nieważności dokumentów, wydziedziczenie czy długi spadkowe. W razie potrzeby reprezentują klientów przed sądem w sprawach o podział majątku, pomagają również w sporządzaniu testamentów i w zabezpieczaniu spadków.

Odszkodowania za wypadki i za błędy w sztuce lekarskiej

Z pomocy adwokata warto skorzystać również wówczas, gdy staramy się o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu albo stratę materialną. Różnego rodzaju szkody odnieść możemy wskutek wypadków komunikacyjnych (także jako pasażerowie środków komunikacji zbiorowej) albo wypadków związanych z realizacją obowiązków zawodowych. Odszkodowania i zadośćuczynienia oczekiwać powinniśmy również wówczas, gdy pokrzywdzeni zostaliśmy w wyniku błędu w sztuce lekarskiej, aczkolwiek jego udowodnienie przed sądem często nie jest łatwe. Wspomniane tutaj kategorie odszkodowań to oczywiście tylko fragment długiej listy, stanowią one jednak dobre przykłady wskazujące na to, jak cenne może okazać się wsparcie doświadczonego adwokata.

Dodaj komentarz