wkladki laktacyjne

Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz wkładki laktacyjne

Wkładki laktacyjne to nieodłączny element macierzyństwa. Zanim dojdzie do uregulowania laktacji, mija kilka dni lub nawet kilka tygodni, w zależności od organizmu. Poleca się stosowanie wkładek laktacyjnych przez cały okres karmienia piersią. Na rynku znajdziesz wiele rodzajów wkładek — które będą najlepsze? Czym się kierować podczas wyboru? Ile to kosztuje?

Wkładki laktacyjne — co to i gdzie to kupić?

Wkładki laktacyjne, które wybrać? Co to właściwie jest? Wkładki laktacyjne to niewielkie chłonne krążki, które umieszcza się w biustonoszu pomiędzy brodawką a tkaniną. Działają one na bardzo prostej zasadzie. Można porównać wkładki laktacyjne do tych higienicznych. Chłoną one wszelakie płyny, pozostawiając uczucie suchości i komfortu.

Jeśli chodzi o wkładki laktacyjne, duży wybór czołowych producentów i w korzystnych cenach znajdziesz w sklepie internetowym BabyBoom. Posiadają oni w ofercie wkładki jednorazowe, wielorazowe, te żelowe i wiele innych. Z pewnością każda mama karmiąca znajdzie coś dla siebie. Które wkładki laktacyjne wybrać, aby nie żałować zakupu? Podpowiadamy!

wkladki laktacyjne

Medela Wkładki laktacyjne jednorazowe ultra thin 60 szt.

Wkładki laktacyjne, jakie wybrać — wielorazowe czy jednorazowe?

Zacznij od zastanowienia się, co jest dla ciebie najważniejsze. Wkładki laktacyjne wielorazowe są z pewnością lepsze dla środowiska i ekologii. Korzystanie z nich w domu jest wygodne, jednak problem pojawia się w momencie wyjścia na miasto czy do sklepu. Dlaczego? Taką wkładkę musisz prać. Jest ona stworzona z bezpiecznych materiałów. Chłonie wypływający pokarm, a gdy jest już zbyt mokra, to konieczne jest wyciągnięcie jej, odciśnięcie pokarmu i włożenie jej do pralki. Jeśli jesteś poza domem, może okazać się to sporym wyzwaniem. Możesz oczywiście zabrać ze sobą woreczek foliowy i zapakować wkładkę, ale z pewnością wygodniejsze jest użycie jednorazowych wkładek. Te wystarczy wyrzucić do kosza na śmieci.

wkladki laktacyjne

Wkładki laktacyjne Lovi Discreet Elegance 20 szt.

Wkładki laktacyjne — do czego służą?

Wkładki laktacyjne służą do „łapania” pokarmu, wypływającego z twojej piersi. Jak już wyżej wspominaliśmy, często mleka w piersi jest więcej, niż maluszek jest w stanie zjeść. Oczywiście idealnym rozwiązaniem jest laktator i odciąganie nadmiaru, a następnie mrożenie pokarmu czy przechowywanie go w lodówce. Mimo to niekontrolowane wycieki będą się zdarzać, a ty musisz stawić im czoła i dopilnować, abyś czuła się sucho i komfortowo.

Wkładki laktacyjne — jak zakładać?

Mechanizm działania wkładek jest naprawdę prosty. Wystarczy wyjąć je z opakowania i umieścić w miejscu brodawki, a następnie założyć biustonosz. Jeśli wygodniej będzie ci najpierw założyć biustonosz, a później umieścić wkładkę — śmiało! Są one na tyle cienkie, że nie będą przebijać się przez ubrania lub bieliznę. Tak naprawdę nikt nie będzie wiedział, że masz coś takiego w swoim biustonoszu. Pełna dyskrecja!

Wkładki laktacyjne to prawdziwy hit! Lata temu nie było dostępu do takich udogodnień. Teraz można śmiało z nich korzystać, przebierać w rozmiarach, cenach, kształtach czy nawet kolorach! Zakup jednego pudełka (około 30 sztuk) to wcale nie duży wydatek, a zapewni ci wygodę w ciągu dnia. W końcu nikt nie lubi chodzić w przemoczonych ubraniach, prawda? Testuj różne modele, sprawdzaj, co u ciebie najlepiej wypada i znajdź swoje ulubione. Z pewnością będziesz zadowolona z tego zakupu!

Dodaj komentarz