wakacje

3 powody, dla których warto spędzić wakacje na Zakynthos

Zakynthos to cudowne miejsce do spędzenia wakacji, które zachwyca pod wieloma względami. Piękne plaże, czysta woda i mnóstwo rozrywek to tylko niektóre z jego zalet. Nic więc dziwnego, że co roku jest wybierane przez tysiące turystów. Przedstawiamy 3 powody, dla których warto wybrać się na tę grecką wyspę.

Piękne plaże

Wakacje w Grecji kojarzą się przede wszystkim z pięknymi plażami, lazurową, czystą wodą i możliwością nieograniczonego odpoczynku. Zakynthos ma tak wiele plaż do wyboru, że nie wypada wymienić tylko kilku. Aby poczuć bliskość natury, warto zobaczyć plażę Gerakas — oprócz drobnego piasku i płytkich, błękitnych wód jest to chronione miejsce lęgowe żółwi morskich. Parasole i leżaki zostały umieszczone z dala od obszarów chronionych, a dostęp do nich jest zabroniony po zachodzie słońca.

Z kolei Keri Beach jest uważana za jedną z najbardziej malowniczych i dostępnych dla rodzin plaż, z czystą, płytką wodą i drobnymi kamykami. Agios Nikolaos, którego nazwa pochodzi od małej kaplicy po jednej z jej stron, jest plażą, która oferuje nam możliwość skorzystania z różnych sportów wodnych. To samo dotyczy Laganas — najbardziej ruchliwej, ale tak długiej plaży, że może ona pomieścić wszystkich odwiedzających. Wreszcie Porto Vromi to wąska i odosobniona plaża, która jest cichsza niż jej najsłynniejsi sąsiedzi.

Nikt nie może się oprzeć pięknu najczęściej fotografowanego miejsca Zakynthos, czyli Plaży Wraku”. Marzeniem każdego szanującego się Instagrammera, jest zdjęcie ze spektakularną skałą i wrakiem pośrodku. Plaża Navagio oferuje białe klify, turkusową wodę i biały piasek Najlepszy punkt do zrobienia zdjęcia znajduje się na górze.

Zobacz także:  https://swiatkobiety.com.pl/wakacje-na-krecie-poznaj-najwieksze-atrakcje-turystyczne/

Pyszne jedzenie

Pachnący miód, produkowany przez pszczoły, które żerują na okolicznych górskich roślinach, pikantna w smaku oliwa z oliwek, czy sery — łagodna myzithra lub pikantna graviera to tylko niektóre przysmaki, jakich można skosztować wybierając wakacje w Zakynthos. Wyspa oferuje też pyszne owoce — np. słodkie melony, oraz inne specjały dostarczane przez lokalnych producentów.

Winnice

Prawie 7700 hektarów przeznaczono na uprawę winorośli na Zakynthos, z dziesiątkami ich różnych odmian. Kilka z nich jest ściśle związanych z wyspą, jak na przykład czerwony Avgoustiatis, uprawiany od XIV wieku, czy złotożółty Robola. Na wyspie można dowiedzieć się więcej na temat win, a także kosztować lokalnych trunków. Warto zaplanować wycieczkę do lokalnej winnicy, gdzie można poznać producentów i dowiedzieć się więcej o pasji, która ich napędza. Oferty wakacji na Zakynthos znajdziemy na https://www.traveligo.pl/.

Dodaj komentarz